Також перегляньте:

Українська фармацевтична галузь буде адаптована до європейської

Українська фармацевтична галузь буде адаптована до європейської. Як передає кореспондент УНАН, про це...

Питання щодо чергових держзакупівель закриється впродовж двох тижнів – МОЗ

Заступник міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець прогнозує, що впродовж двох тижнів...

Держлікслужба України наполягає на затвердженні європейських вимог до виробництва, дистрибуції та просування лікарських засобів

За інформацією Державної служби України з лікарських засобів, розроблені відомством проекти наказів...

МОЗ оголосило 14 тендерів на закупівлю ліків за кошти держбюджету на 537 500 000 грн.

Міністерство охорони здоров'я України оголосило 14 тендерів на закупівлю лікарських засобів на...

Парламент ухвалив зміни до Закону України «Про лікарські засоби»

Зазначені зміни до Закону з 20.10.2014 передбачають можливість обігу та застосування залишків лікарських...

У ЄС з’явиться «знак якості» для онлайн аптек

Комісія Європейського союзу затвердила єдиний логотип для онлайн аптек, а також список...

Виробництво ліків від раку буде призупинено через вихід Великобританії з ЄС, кажуть експерти

10.02.2017
Скалецька Зоряна

Пацієнти Великобританії можуть зіткнутися із затримками у отриманні нових ліків, якщо Британія виходить з регулятора лікарських засобів ЄС, міністри були попереджені.

Various pills

Колишній регулятор Великобританії сер Алістер Брекенрідж сказав, що нові ліки від раку можуть бути у тих, хто постраждав.

Міністр охорони здоров’я Джеремі Хант сказав, що він не очікує, що Великобританія залишиться в рамках Європейського агентства з лікарських засобів (EMA).

Департамент з питань охорони здоров’я сказав, що вихід Великобританії з ЄС (Брексіт) відкриває нові можливості у створенні своєчасного доступу до нових ліків.

Сер Алістер сказав сьогодні у програмі BBC Radio 4: «Ринок Великобританії в порівнянні з європейським, звичайно, є малим і може бути прийнятим рішення не доставляти їх до Об’єднаного Королівства.

“І тому буде затримка в отриманні нових лікарських препаратів – нових важливих ліків, протиракових препаратів, антиінфекційних препаратів – для пацієнтів Великобританії.”

Що може означати Брексіт для ліків?

Чи залишуться органи ЄС, чи ні, після виходу Британії?

EMA дозволяє використання ліків у всіх країнах ЄС і в даний час представництво базується у Великобританії, незважаючи на те, що, очікується, що агенство залишить країну після її виходу з ЄС.

Сер Алістер – який був головою Агентства з регулювання ліків та медичних виробів Великобританії (MHRA) протягом майже десяти років – каже, що компанії можуть повільніше отримуватимуть дозвіл для Великобританії окремо, так як їм, можливо, доведеться платити за окрему оцінку їхнього продукту.

Його побоювання, висловлені через слова теперішнього голови MHRA – професора Майкла Ровлінса, який сказав, що коли ліки будуть введені, Великобританія може бути в кінці черги позаду Японії, США і ЄС,

У січні, він сказав колегам: “Одна з найбільших турбот на рахунок Брексіт і Британії, в якості єдиного регулятора є те, що ми займаємо лише 3% світового ринку нових ліків, якщо ми не будемо обережними, ми можемо бути в кінці черги”.

Великобританії необхідно більш ефективно здійснювати регулювання, щоб впоратися з проблемою, додав він.

“Дворічні затримки”

У січні Джеремі Хант сказав, що він не очікує того, що Великобританія залишиться в межах EMA але “сподівається” що вони зможуть продовжувати тісно співпрацювати з регулятором.

“Окремі механізми регулювання” будуть поставлені на місце, додав він.

Девід Джеффріс, віце-президент Eisai – японської фірми лікарських препаратів, у якій працюють 450 людей з Великобританії – сказав, що британські пацієнти можуть зіткнутися із затримками до двох років.

Він сказав: “Перші інноваційні лікарські засоби будуть застосовуватися спершу в США, в Японії і через європейську систему, а Великобританія буде у другій або навіть третій хвилі, тому пацієнти Великобританії можуть отримувати ліки на 12, 18, або навіть на 24 місяці пізніше, ніж вони змогли б, якби залишилися в європейській системі “.

Г-н Джеффріс, який також виступає як торговий представник Асоціації британської фармацевтичної промисловості (АБФП), сказав, що вони хотіли, щоб Великобританія уклала угоду про співпрацю з ЕМА, навіть якщо вона не залишиться частиною системи ЄС.

Колишній виконавчий директор MHRA Кент Вудс, сказав, що він вважає, що угода може бути досягнута між Великобританією і ЄС з регулювання лікарських засобів у майбутньому.

Переїзд EMA з Лондона може поставити під загрозу свою роботу по контролю з безпеки лікарських засобів, які ввозяться з ЄС, додав він.

“Швидкий доступ”

Міністерство охорони здоров’я каже, що забезпечення пацієнтів своєчасним доступом до безпечних і ефективних лікарських засобів залишається пріоритетом для уряду.

Прес-секретар додав: “Насправді, Брексіт приносить певні можливості у цій області і ми будемо зосереджені на питанні:Чи ми зможемо забезпечити більш швидкий доступ до останніх інновацій для британських пацієнтів?

“Таким чином, ми вже вживаємо заходи для забезпечення того, щоб Великобританія продовжувала залишатися світовим лідером і нашим міжвідомча робоча група Брексіт розглядає майбутні регуляторні ролі, які можуть прийняти в MHRA.”

Джерело: http://www.bbc.co.uk/news/amp/38922366

 


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>