Також перегляньте:

Індія розширила календар щеплень чотирма новими вакцинами

В Індії в державну програму імунізації включили чотири нові вакцини, серед яких...

18 грудня У Національному військово-медичному клінічному центрі відбудеться конференція з питань лікування та реабілітації учасників АТО

18 грудня о 10.00 у клубі Національного військово-медичного клінічного центру відбудеться науково-практична...

ВООЗ закликає підвищити на 50% податки на тютюнові вироби

У Всесвітній день без тютюну, який був відзначений 31 травня, ВООЗ закликала...

ТЕРМІНОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО МЕДИЧНОГО ПРАВА ТА ЗАКОНОДАВСТВА

Важливість правильного та доречного вживання мовних конструкцій важлива у всіх відносинах які...

Що таке національний перелік основних лікарських засобів

Це українська аналогія до Базового переліку основних лікарських засобів, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони...

ІМПОРТОЗАМІЩЕННЯ ЧИ ПРОФАНАЦІЯ

На фоні того що зарубіжні виробники надають значне прискорення розвитку фармринку в...

В Україні телемедицина сприяє зниженню дитячої смертності

28.04.2014
Скалецька Зоряна

За словами професора Т.Знаменскої, керівника відділення неонатології ПАГ, ще недавно смертність малюків з малою вагою в Україні становила 90%. Сьогодні ж, завдяки об’єднанню сучасних медичних і телекомунікаційних технологій до 80% таких дітей виживають і повноцінно розвиваються.

Досягти таких результатів всього за 1 рік допомогла система телемедицини , яка була впроваджена в інституті в кінці 2012 року мобільним оператором МТС.

Оператор побудував оптоволоконну медичну мережу , яка зв’язала ПАГ з перинатальними центрами в інших містах України , встановив устаткування і програмне забезпечення для обміну медичними даними.

Телемедична мережа дозволяє передавати дані досліджень: рентгенівські знімки , результати ультразвукових і магнітно -резонансних досліджень , проводити індивідуальні консультації , збирати консиліуми , а , в разі необхідності , підключати фахівців з-за кордону. У результаті лікарі на місцях отримали можливість своєчасно підключати до лікування найбільш складних діагнозів і патологій новонароджених провідних неонатологів країни і зарубіжних фахівців. Причому робити це в режимі реального часу.
“Телемедична мережа виправдовує себе на 100 % , вона заощаджує ресурси , зусилля , час, який довелося б витратити , щоб виїжджати на місця , а головне – рятує життя дітей, – говорить Знаменська. ” .
В даний час доступ до системи телемедицини ПАГ мають вже 12 перинатальних центрів країни. За інформацією МТС , компанія на безповоротній основі вклала в проект 0,5 млн.грн.

 

http://health.obozrevatel.com/diseases/28673-telemeditsina-snizhaet-smertnost-novorozhdyonnyih.htm


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>