Також перегляньте:

Глава КМДА хоче створити в столиці єдиний медичний простір

У столиці необхідно створити єдину мережу організацій, що надають медичні послуги. Про це...

Китай за минулі 5 років витратив на медреформу півтрильона доларів

За минулі 5 років влада Китаю витратила на проведення реформи у сфері...

Медична реформа: оцінка Міністра МОЗ та народних депутатів

На думку О.Мусія реформа медицини має сенс лише коли люди отримають альтернативу...

Восени 2014 року сімейні лікарі будуть поза пілотними регіонами

Первинні медико-санітарні центри, де працюють сімейні лікарі, уже восени функціонуватимуть на всій...

Уряд забирає гроші в медицини на користь армії

Після затвердження в січні 2014 року бюджету на армію , витрати на...

Мусій заявляє, що готовий звітувати про свою діяльність у парламенті

Міністр охорони здоров'я Олег Мусій заявляє, що готовий прозвітувати про свою діяльність у...

Уряд сформулював позицію щодо реформування та люстрації в медицині

8.05.2014
Zoryana Chernenko

На думку міністра охорони здоров’я О.мусія, люстрація в галузі охорони здоров’я можлива лише серед управлінських кадрів. Рядових лікарів чи медсестер це не стосуватиметься.

«Я особисто вважаю, що керівників потрібно періодично змінювати, і, в першу чергу, на молодь. Адже це що називається «свіжа кров», і саме ці люди здатні принести нові ідеї, нові позитивні зміни, хай навіть не все у них вийде одразу», – сказав міністр. При цьому він зауважив, що також потрібно не забувати про виключно професійний підхід до підбору кадрів. На його думку, зараз серед медиків є багато високопрофесійних молодих спеціалістів, яким можна довірити управління галуззю.

Також міністр охорони здоров’я Олег Мусій поінформував, що протягом найближчих тижнів на обговорення громадськості буде винесена концепція побудови нової системи охорони здоров’я в Україні. Після ухвалення цієї узгодженої експертами концепції Кабміном розроблятиметься деталізований покроковий план реформування, розрахований в середньому на три роки.

Водночас віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич переконаний, що реформування охорони здоров’я має відбуватися на засадах демонополізації управління, дерегуляції та деконцентрації ресурсів.

«Зменшення кількості регулюючих процедур допоможе кардинально зменшити зловживання в галузі. Очистивши охорону здоров’я від корупції, зможемо почати її докорінне реформування – зокрема, впровадження медичного страхування, лікарського самоврядування й водночас контролю якості охорони здоров’я з боку громади, наприклад, через механізм опікунських рад закладів охорони здоров’я», – зазначив Сич.

Систему соціального медичного страхування слід запроваджувати після стабілізації соціально-економічної та політичної обстановки в Україні. «Досвід показує, що в такій нестабільній соціально-економічній та політичній ситуації, яка є сьогодні, неможливо вводити систему медичного соціального страхування», – сказав Сич.

О.Сич підсумував, що стратегічною метою уряду є зробити українську охорону здоров’я якісною та доступною для пацієнтів, а український ринок ліків, медичних виробів та медтехніки – прозорим і конкурентним, привабливим для міжнародних компаній.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/sich_rozpoviv_koli_zaprovadyat_sotsialne_medstrahuvannya_1929376

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/sich_rozpoviv_yak_reformuvatimut_meditsinu_1936139

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/musiy_lyustratsiya_v_meditsini_mogliva_lishe_sered_upravlinskih_kadriv_1933607


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>