Також перегляньте:

Реформування охорони здоров’я: проблеми, що чекають на українців

Конституцією України (стаття 49) стверджується, що держава повинна створювати умови для ефективного...

Виробництво ліків від раку буде призупинено через вихід Великобританії з ЄС, кажуть експерти

Пацієнти Великобританії можуть зіткнутися із затримками у отриманні нових ліків, якщо Британія...

Тижневий огляд законопроектів зареєстрованих у Верховній Раді України 5-14 лютого 2013 року пов’язаних з охороною здоров’я

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про психіатричну допомогу" (щодо...

Громадське здоров’я реформується відповідно до принципів ВООЗ

Кабінет міністрів України дозволив Міністерству охорони здоров'я (МОЗ) створити державну установу «Центр...

Потрібно не менше трьох років, аби навести лад у медицині

Міністр охорони здоров'я Олег Мусій в своєму блозі на Gazeta.ua висловив кілька позицій щодо...

Capita залежить від тимчасових робітників, які “не мають базових навичок роботи з комп’ютером”

Центри підтримки первинної медичної допомоги Capita укомплектовані тимчасовим персоналом, який не має...

Уряд Німеччини дозволив евтаназію

6.11.2015
Скалецька Зоряна

Вельми емоційна дискусія  тривала в Німеччині останні кілька років на тему “евтаназія”. Суперечки велися навколо того, чи можна виконати прохання невиліковно хворого пацієнта, що перебуває у свідомості, і дати йому смертельну дозу болезаспокійливого, яку він сам би міг випити. І ось сьогодні в цій суперечці поставлена ​​крапка.

Бундестаг прийняв закон, який за низки умов дозволяє допомагати людям, охочим добровільно піти з життя. Згідно з документом, громадяни, у тому числі й родичі невиліковно хворого, мають право сприяти проведенню евтаназії на індивідуальній основі та з альтруїстичних мотивів. Таким чином, родичі, які допомагають безнадійно хворим людям, тепер звільнені в Німеччині від кримінального переслідування.

У той же час закон забороняє сприяти евтаназії на комерційній основі. Порушнику тепер може загрожувати до трьох років позбавлення волі.

Авторами прийнятого законопроекту стали колишній священик, а нині віце-голова бундестагу від християнських демократів Петер Хінце і колишній лікар, соціал-демократ Карл Лаутербах. Вони спочатку наполягали на тому, що лікарям повинно бути однозначно дозволено за певних умов допомагати смертельно хворим безболісно піти з життя.

При цьому федеральний суд Німеччини ухвалив рішення звільнити Вольфганга Путца, адвоката із медичного права, який у квітні 2009 року був засуджений до позбавлення волі за те, що прийняв рішення про припинення підтримуючої терапії жінки, котра п’ять років перебувала у вегетативному стані.

 


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>