Вельми емоційна дискусія тривала в Німеччині останні кілька років на тему “евтаназія”. Суперечки велися навколо того, чи можна виконати прохання невиліковно хворого пацієнта, що перебуває у свідомості, і дати йому смертельну дозу болезаспокійливого, яку він сам би міг випити. І ось сьогодні в цій суперечці поставлена крапка.
Бундестаг прийняв закон, який за низки умов дозволяє допомагати людям, охочим добровільно піти з життя. Згідно з документом, громадяни, у тому числі й родичі невиліковно хворого, мають право сприяти проведенню евтаназії на індивідуальній основі та з альтруїстичних мотивів. Таким чином, родичі, які допомагають безнадійно хворим людям, тепер звільнені в Німеччині від кримінального переслідування.
У той же час закон забороняє сприяти евтаназії на комерційній основі. Порушнику тепер може загрожувати до трьох років позбавлення волі.
Авторами прийнятого законопроекту стали колишній священик, а нині віце-голова бундестагу від християнських демократів Петер Хінце і колишній лікар, соціал-демократ Карл Лаутербах. Вони спочатку наполягали на тому, що лікарям повинно бути однозначно дозволено за певних умов допомагати смертельно хворим безболісно піти з життя.
При цьому федеральний суд Німеччини ухвалив рішення звільнити Вольфганга Путца, адвоката із медичного права, який у квітні 2009 року був засуджений до позбавлення волі за те, що прийняв рішення про припинення підтримуючої терапії жінки, котра п’ять років перебувала у вегетативному стані.