Також перегляньте:

Прогалини у правовому регулюванні трансплантації людських органів та тканин

Черевко Ольга Спершу слід зазначити, які саме національні нормативно-правові акти регулюють питання трансплантації...

Правові основи проведення трансплантації в Україні та Польщі: порівняльний аспект

Бойчук Олеся Наука ніколи не стоїть на місці, а науковці завжди прагнуть дослідити...

Трансплантація в Україні: проблема, що потребує системного вирішення

Устинов А.В. Издательство «МОРИОН» 24 березня 2015 р. в Міністерстві охорони здоров’я України відбувся круглий стіл «Проблеми...

Про нас

Агенція «Право і здоров'я» є ресурсною, інформаційною та дискусійною площиною, що має...

Міліція та пожежники тепер знатимуть, яку домедичну допомогу повинні надавати та як

Для громадського обговорення на сайті МОЗ України розміщено Проект наказу Міністерства охорони здоров'я...

Верховна Рада спростила процедуру повторного підтвердження групи інвалідності

Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 269 із 311 народних...

Україну чекає реформування в сфері трансплантації

14.07.2015
Скалецька Зоряна

Міністерство охорони здоров’я ініціює зміни в Закон України “Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині”.

Про це повідомляється на сайті МОЗ

У разі ухвалення Закону України “Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині” в новій редакції, Україна де-факто проведе кардинальну реформу в сфері трансплантації. Цей документ враховує думку громадськості та багаторічний накопичений досвід європейських держав.

“Останні п’ять років Міністерство охорони здоров’я України майже щорічно повертається до питання нової редакції Закону України “Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині”. І жодного разу цей законопроект так і не надходив до законодавчого органу. Враховуючи минулі спроби, ми поставили перед собою мету завершити роботу над законопроектом, зібравши професійні поради, врахувавши думку громадськості та багаторічний накопичений досвід європейських держав», – підкреслила Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко.Нова редакція закону ”

За її словами, нова редакція закону якісно відрізняється від пропонованих раніше законопроектів. Перш за все, чітко прописаними процедурними моментами і законодавчо закріпленим порядком проведення трансплантації. Сьогодні цей порядок зафіксований на рівні підзаконних актів.

Олександра Павленко також відзначила, що в новій редакції закону передбачено посилення відповідальності за злочини в трасплантології.

«Якісно новим підходом при розробці в МОЗ України даного законопроекту стали пропозиції щодо удосконалення норм кримінального та кримінально-процесуального кодексів. Раніше таких пропозицій від Міністерства не було, але ми об’єднали зусилля з правоохоронними відомствами та вирішили питання посилення відповідальності та збільшення санкцій за злочини в трансплантології», – повідомила Олександра Павленко.

Новою редакцією документа передбачається створення наглядових рад з числа представників громадськості при закладах охорони здоров’я та наукових установ, які здійснюватимуть трансплантацію. Також передбачена діяльність Етичного комітету (ЕК) при закладах та установах. Головною метою ЕК буде фіксація роз’яснення та обізнаності реципієнта і донора з усіх питань, пов’язаним з трансплантацією.

Істотна зміна стосується скасування презумпції незгоди на донорство в разі смерті людини. На даний момент в Україні заборонено вилучати органи померлої людини, якщо тільки за життя вона не написала згоди на подібне донорство. Другим можливим кроком при донорстві від померлої людини є дозвіл від її родичів.

«Світова практика з цього приводу має різні підходи – в одних країнах це презумпція згоди, в інших – презумпція незгоди. Ми знаємо, що прогресивні хірурги України і кращі трансплантологи підтримують саме презумпцію згоди. У цій темі вони відштовхуються від інтересів суспільства. Люди повинні отримувати допомогу у своїй країні, а не стояти в чергах на донорство в базах очікування інших країн. Тому якнайшвидше прийняття парламентом нової редакції закону про трансплантацію в інтересах суспільства», – підкреслила Олександра Павленко.

Нова редакція також пропонує прибрати обмеження щодо форми власності медичних установ, які здійснюють діяльність, пов’язану з трансплантацією. Зараз таку діяльність можуть здійснювати тільки акредитовані державні та комунальні заклади охорони здоров’я та державні наукові установи.

Як повідомлялося раніше, потреба трансплантації органів становить 2000 пересадок нирки в рік, 1500 – печінки і близько 1000 – серця. Нова редакції закону “Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині” розміщена на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України для громадського обговорення.

Джерело: http://www.moz.gov.ua/


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>