Також перегляньте:

Медична реформа в Україні провалилася – експерт

реформа в Україні провалилася. Про це сказав на прес-конференції в агентстві УНІАН голова...

В Україні впровадять інформаційну систему «Національний реєстр донорів в Україні»

  В Україні найближчим часом буде підготовлено до затвердження концепцію інформаційної системи «Національний...

Кошти для реформування медицини в Україні

Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі та керівник програми Світового банку по Україні, Білорусії,...

Могилянка ініціювала прес-конференцію, присвячену реформі системи охорони здоров`я

 З 1 січня 2011 р. в Україні відбувається реформа системи охорони здоров'я....

НОВИЙ ОЧІЛЬНИК МОЗУ: ПОЛІТИЧНЕ РІШЕННЯ ЧИ ЗАДОВОЛЕННЯ ВИМОГ ГРОМАДСЬКОСТІ? – ЕКСПЕРТНА ДУМКА ЗОРЯНИ ЧЕРНЕНКО

Медицині зараз потрібний менеджер який візьме ситуацію під контроль. Вже два роки...

ЮВІЛЕЙНИЙ МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ 14-16 жовтня 2014 року

Увага! Дата проведення заходу перенесена! Форум проходитиме 14-16 жовтня 2014 року! 14-16 жовтня 2014...

Судово-медична експертиза отримає незалежність

4.06.2014
Скалецька Зоряна

Більшість судових справ пов’язаних із незадоволенням пацієнтами отриманою медичною допомогою наштовхувались на досить велику пробелму – проведення судово-медичної експретизи. На сьогодні, коли бюро судово-медичної експертизи підпорядковані МОЗ України, трапляються ситуації необ’єктивних експертних висновків, затягування, неуважності, корумпованості, а навіть подекуди неможливості належним чином провести експертизу. Зміни в цьому питанні гостро необхідні.

20 травня 2014 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект “Про судово-медичну експертну діяльність” за ініціативою  Петьовки В.В.

Як слушно зауважено народним депутатом, в регулюванні здійснення судово-медичної експертизи наявні неузгодженості, які зокрема спричинили нечіткий статус судово-медичної служби України, перешкоджають підвищенню ефективності діяльності бюро судово-медичної експертизи та розвитку судово-медичної експертизи в цілому.

Хоча кожне із діючих в Україні бюро судово-медичної експертизи законом віднесені до державних спеціалізованих експертних установ, єдиної цілісної структури судово-медичної служби в Україні донині не існує. На Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України покладені лише організаційно-методичні функції.

Єдиною можливістю забезпечення незалежних та об’єктивних судово-медичних експертиз, належного матеріально-технічного розвитку галузі, підвищення ефективності діяльності судово-медичної експертизи в Україні є створення цілісної державної служби, що не буде знаходиться в системі охорони здоров’я України.

Відповідно до законопроекту Державна судово-медична експертна служба стане центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну політику в сфері здійснення судово-медичної експертної діяльності.

Голова Державної судово-медичної експертної служби України призначається на посаду за поданням Прем’єр-міністра України та звільняється з посади Верховною Радою України. Працівники Державної судово-медичної експертної служби отримають статус державних службовців.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=50967

 

 


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>