Також перегляньте:

Закон не панацея

Лінь управлінців в сфері охорони здоров’я показує їх правову безграмотність. Звичайно прийняття...

Ефект плацебо і право пацієнта на інформацію

Аврамчук Вероніка На сьогоднішній день наука йде вперед, а тому медики здобувають можливість...

Введення ПДВ поставило під питання, що є медичним виробом

Державна фіскальна служба (Міністерство доходів і зборів України) в листі від 21...

Чи повинна наступати кримінальна відповідальність за медичну помилку?

В нормативно-правих актах термін «медична помилка» не вживається. У науковій літературі під...

Право медичних працівників на страйк – правова регламентація

Відповідно до ст.44 Конституції України (далі – КУ ), ті, хто працює, мають...

МЕДИЧНІ РЕФОРМИ У ПІЛОТНИХ РЕГІОНАХ

13 лютого 2013 р. в рамках програми «Експертна Рада» парламентського телеканалу відбулося...

Селфі: тренд перейшов в стадію захворювання?

14.07.2014
Скалецька Зоряна

Згідно інформації в ЗМІ Американська психіатрична асоціація (АПА) офіційно підтвердила, що захоплення selfie є психічним розладом. Власне АПА не заперечила і не підтвердила дане повідомлення.

Selfie це фотоавтопортрет, зроблений переважно невеличким цифровим фотоапаратом або фотокамерою мобільного телефону. Selfies часто розповсюджують у соціальних мережах, таких як Facebook, Instagram тощо. Вони часто є випадковими, і, як правило, виконуються або камерою на відстані витягнутої руки, або в дзеркалі.

АПА зробила цю класифікацію в ході свого щорічного засідання ради директорів у Чикаго. Розлад називається selfitis, і визначається як обсесивно-компульсивне бажання робити фотографії самого себе і викладати їх у соціальні медіа як спосіб, щоб компенсувати відсутність самоповаги і, щоб заповнити пробіл в близькості.

АПА визначила, що є три рівня розладу:

1. Прикордонне selfitis: фотографувати самого себе, принаймні три рази на день, але не відправляти їх до соціальних медіа
2. Гостра selfitis: фотографувати самого себе, принаймні три рази на день і розміщувати кожну фотографію в соціальних мережах
3. Хронічний selfitis: Неконтрольоване бажання фотографувати самого себе цілодобово і розміщувати фотографії у соціальних медіа більше ніж шість разів на день
Згідно АПА, оскільки наразі немає ліків від даного розладу, тимчасове лікування можливе шляхом застосування когнітивно-поведінкової терапії.

На щастя в Сполучених штатах Америки когнітивно-поведінкова терапія підлягає покриттю медичною страховкою.

Таке рішення могло бути наслідком поширених  в ЗМІ повідомленьпро самогубства через невдалі селфі.

Денні Боумен, 19, витрачав 10 годин на день знімаючи себе до 200 разів на мобільний. Підліток кинув школу, не виходив з будинку протягом шести місяців намагаючись зробити ідеальний автопортрет. Денні, вважають першим selfie наркоманом Великобританії, що страждає тяжкою формою занепокоєння, яка виникає через надмірне турбування власною зовнішністю. За словами лікаря-психіатра Лондонської клініки, де проходив лікування Денні, таке захворювання має надзвичайно високий рівень самогубств.  За словами психіатра Девіда Віла два з трьох пацієнтів як мають дисморфію (Body Dysmorphic Disorder – тобто психічний розлад, при якому людина надмірно стурбована і зайнята незначним дефектом або особливістю свого тіла) після появи фотокамер в телефонах постійно відчувають потребу робити селфі.

За словами Денні: “Люди не розуміють, що коли вони часто відправляють своє фото на Facebook або Twitter, дуже швидко це може вийти з-під контролю. В людини виникає ціль отримати схвалення від інших, яка при цьому може знищити, оскільки це така ж проблема як наркотики, алкоголь або азартні ігри”.

За даними Американської академії лицьової пластичної та реконструктивної хірургії, один з трьох опитаних хірургів відзначили, збільшення запитів операцій, оскільки люди хочуть здаватися краще в соціальних медіа. Продюсер ТВ Тріана Лавей використовувала Photoshop програми для покращення своїх фото для використання в соціальних медіа, оскільки їй не подобався її вигляд. Лавей вирішила зробити пластичну операцію на яку витратила $ 15,000, змінивши підборіддя, ніс, зробивши ін’єкції ботокса. Вона заявила: “Ваша selfie з обличчям щодня є твоєю рекламою і вартує відповідних інвестицій”. Приклад Лавей підкреслює, як люди стають одержимі бути “Insta-знаменитостями”, і як selfie визначає ваш статус в цьому соціальному світі.

Селфі в критичних кількостях повинно бути сигналом для родини та друзів звернути увагу на стан близької людини та підтримати її в бажанні бути кращим чи ще більше сподобатися в соціальних медіа.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>