Також перегляньте:

Експертний стіл “Реформа медичної освіти”

Міністерство охорони здоров'я України Асоціація правників України Громадська ініціатива «Право на здоров'я» Асоціація стоматологів України   Експертний...

Реформування охорони здоров’я: проблеми, що чекають на українців

Конституцією України (стаття 49) стверджується, що держава повинна створювати умови для ефективного...

Спільна заява організацій громадянського суспільства щодо законопроектів про автономію медичних закладів

Спільна заява організацій громадянського суспільства щодо законопроектів про автономію медичних закладів В Угоді про...

Потрібно не менше трьох років, аби навести лад у медицині

Міністр охорони здоров'я Олег Мусій в своєму блозі на Gazeta.ua висловив кілька позицій щодо...

Медична реформа Великобританії впроваджує Skype консультації та вечірні візити

У рамках реформи у сфері охорони здоров'я Великобританії лікарі стали офіційно вести...

Очікувані зміни для лікарів в світлі реформування охорони здоров’я

Черненко З.С.   Реформи завжди тягнуть  за собою ризики та виклики. Особливо для тих...

Медична реформа: оцінка Міністра МОЗ та народних депутатів

29.04.2014
Zoryana Chernenko

На думку О.Мусія реформа медицини має сенс лише коли люди отримають альтернативу нинішній системі, зокрема, через впровадження інституту сімейного лікаря. «Те, що робилося в медицині досі, реформою назвати важко. Вона звелася до приведення жалюгідного стану охорони здоров’я до жалюгідного стану бюджету. Тобто, до банального скорочення медичних установ та зменшення видатків. Реформа матиме сенс лише тоді, коли люди отримають альтернативу нинішній системі і стануть її партнерами. Тоді потреба у тій чи іншій лікарняній установі відпаде сама по собі», – сказав міністр.

На його думку, спочатку треба у кожному місті чи селі налагодити систему сімейного лікаря, збудувати амбулаторії і відповідно їх оснастити, щоб люди знали куди їм іти, і що їм там обов’язково і завжди нададуть допомогу. «А лише потім скорочувати ті ж ліжко-місця чи лікарняні установи», – сказав Мусій.

«Я глибоко переконаний, що змінити систему охорони здоров’я без реорганізації і закриття певних установ неможливо. Але з людьми потрібно проводити роз’яснювальну роботу і дослухатися до їх побажань. Вони нормально сприймуть закриття, якщо отримають щось взамін. Коли жителі села побачать, що можуть отримати половину медичної допомоги у кваліфікованого сімейного лікаря (а в світі ця цифра сягає 80%), то потреба лікарні відпаде сама собою», – впевнений міністр.

Водночас  Верховна рада України  23 лютого 2014 року прийняла закон щодо введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я та скорочення працівників цих закладів.  Ініціаторами законопроекту №2201 були  народні депутати Ляшко О.В., Куровський І.І. та Лукашук О.Г.

При цьому народні депутати проігнорували аргументи Комітету ВР України щодо даного питання. Комітет наголошува, що відповідно до частини третьої статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я мережа державних і комунальних закладів охорони здоров’я формується з урахуванням потреб населення у медичному обслуговуванні, необхідності забезпечення належної якості такого обслуговування, своєчасності, доступності для громадян, ефективного використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Тому зміни у мережі закладів охорони здоров’я (їх об’єднання та реорганізація, перепрофілювання, зміна штатної чисельності працівників та ліжок) у регіонах відбуваються постійно. Їх необхідність визначається змінами у чисельності населення, його статевовіковій структурі, захворюваності та пов’язаних із цими факторами реальними потребами громадян у тих чи інших видах медичних послуг, які враховуються у визначених законодавством нормативах.

Водночас ще в березні 2013 року лідер КПУ Петро Симоненко оголосив, що КПУ вже підготували законопроект, який вимагає скасування медичної реформи, що, за його словами, негативно впливає на суспільство. За словами Петра Симоненка, вже більше року, в ряді областей проводиться експеримент, який негативно впливає на  медицину. Симоненко уточнив, що суть цієї реформи  зводиться до різкого скорочення витрат на закупівлю препаратів, закриття лікарень та поліклінік, введення інституту так званих, сімейних лікарів замість спеціалістів. «Ця реформа показала, що всупереч обіцянкам влади медицина стала менш доступною. В результаті в усій Україні медична сфера тільки погіршилася», наголосив Симоненко.

П.Симоненко підсумував: “Мені здається що політичні сили не підтримають нашого рішення. Але це голосування покаже, чи дійсно хочуть депутати, щоб українці були здоровими.” Однак досі такого законопроекту зареєстрованого у Верховній раді України немає.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/u_batkivshchini_vimagayut_skasuvannya_medichnoii_reformi_yanukovicha_1937531

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/reforma_medichnoii_galuzi_mogliva_lishe_pislya_togo_yak_lyudyam_zaproponuyut_alternativu___omusiy_1933588

http://ztportal.net/polityka/item/667-kpu-skasuye-reformu


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>