Також перегляньте:

Терористи порушують міжнародне гуманітарне право щодо лікарів

Терористи з артилерії обстріляли 7 серпня центральну клінічну лікарню № 1 м....

«ГАРЯЧІ ЛІНІЇ» НЕ ПРАЦЮЮТЬ

За даними, що надійшли від регіонів до МОЗ України, «гарячі лінії» щодо...

Київська медична реформа розширилась

Рішенням Київської міської ради з 1 листопада 2013 року продовжено експеримент з...

Глава КМДА хоче створити в столиці єдиний медичний простір

У столиці необхідно створити єдину мережу організацій, що надають медичні послуги. Про це...

НОВИЙ ОЧІЛЬНИК МОЗУ: ПОЛІТИЧНЕ РІШЕННЯ ЧИ ЗАДОВОЛЕННЯ ВИМОГ ГРОМАДСЬКОСТІ? – ЕКСПЕРТНА ДУМКА ЗОРЯНИ ЧЕРНЕНКО

Медицині зараз потрібний менеджер який візьме ситуацію під контроль. Вже два роки...

Експерт: Відповідальність за напад на медиків варто посилити

ForUm Відповідальність за напад на медпрацівників екстреної допомоги необхідно посилити, прописавши відповідні норми...

Лікарів втягнули в воєнний конфлікт

4.06.2014
Zoryana Chernenko

Женевські конвенції про захист жертв війни 1949 року однозначно недопускають будь-які напади на медичних працівників. Тому останні новини зі сходу України є досить тривожними та вимагають належної уваги від української влади.

3 червня 2014 року терористи обстріляли лікарню залізничної станції Красний Лиман. Снарядами були зруйновані покрівля, стіни, вибиті вікна та двері. Були пошкоджені також лабораторія, операційні, медична техніка та обладнання.  Важке поранення в голову під час обстрілу отримав місцевий хірург Василь Шистко. Також постраждали троє пацієнтів медичного закладу, повідомила прес-служба Донецької залізниці.

“Під час антитерористичної операції на Сході України відомі непоодинокі випадки нехтування озброєними бойовиками цих правил. Під час обстрілів сил АТО часто страждають медичні працівники, в першу чергу ті, хто намагається надати допомогу пораненому, винести його з поля бою”, повідомив директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Віталій Андронатій.

Лікарі за будь-яких обставин, в будь-якій точці світу завжди користуються повагою, це є міжнародним стандартом.  Згідно практики зарубіжних країн для правоохоронних органів створені інструкції як діяти під час внутрішніх конфліктів, в яких зазначаються норми аналогічні до Женевських конвенцій – про нейтралітет осіб, які надають медичну допомогу.

Медичні працівники та особи, які надають медичну допомогу,  мають право на захист та право здійснювати професійну діяльність.  Під захистом міжнародного гуманітарного права перебувають особи які, надають медичну допомогу, медичні приміщення, медичний транспорт, медичне майно в тому числі ліки.

 

 


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>