Також перегляньте:

Робота лікаря небезпечна

В умовах війни лікарі навіть подалі від території, де ведуться бойові дії,...

Змінено правила обігу наркотичних речовин в закладах охорони здоров’я

Наказ МОЗ №11 від  21 січня 2010 року "Про затвердження Порядку обігу...

Нові методики розрахунку вартості медичної допомоги та послуг МОЗ України

Наприкінці жовтня МОЗ України оприлюднив декілька проектів документів, якими планується запровадити уніфіковані...

Законодавчі новації щодо лікарських засобів: продовження

1 березня 2013 року депутати від політичної партії Всеукраїнське Об’єднання "Батьківщина" поданий...

Шоко-медики: Чим озброять лікарів швидкої допомоги?

16.07.2013 Інформ агенство  ForUm Останнім часом українським медикам швидкої допомоги доводиться виїжджати на виклики...

Глава КМДА хоче створити в столиці єдиний медичний простір

У столиці необхідно створити єдину мережу організацій, що надають медичні послуги. Про це...

Експерт: Відповідальність за напад на медиків варто посилити

31.05.2013
Скалецька Зоряна

ForUm

Відповідальність за напад на медпрацівників екстреної допомоги необхідно посилити, прописавши відповідні норми у законодавстві. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, у ході прес-конференції заявив лікар станції швидкої допомоги, голова Вільної профспілки працівників швидкої допомоги Максим Іонов.

Зокрема, він зазначив, що напади на медиків екстреної допомоги останнім часом почастішали, пов’язуючи це зі збільшенням рівня агресії у суспільстві. «Питання захисту медиків залишається відкритим. Ми роками представляємо свої пропозиції, але, на жаль, вони розчиняються… Необхідно забезпечити захист, прописавши його на законодавчому рівні», – сказав Іонов.

За його словами, у чинному законодавстві чітко не прописаний захист медиків. Є кілька слів про співробітників екстреної допомоги, яких необхідно прирівняти до рятувальників, але сам функціонал не прописаний», – задався питанням лікар.

Медики, які виїжджають на виклик, додатково ризикують через норми доїзду до пацієнта за 10, 20 хвилин, оскільки змушені на великій швидкості пересуватися містом, виїжджати на зустрічну смугу, перетинати перехрестя, при цьому якість автомобілів залишає бажати кращого.

Окремо Іонов акцентував увагу на обслуговуванні пацієнтів у стані алкогольного сп’яніння. «За дві-три години доводиться заспокоювати подібних пацієнтів, хоча цей час можна було б використати для людей, які більше потребують екстреної допомоги».

Крім того, на переконання голови профспілки, видавати медикам травматичну зброю, газові балончики, електрошокери недоцільно. Хоча б тому, що більшість медиків – жінки старше 40, які не здатні скористатися зброєю. «До того ж лікар повинен надавати допомогу, а не протидіяти (можливим нападам. – Ред.)».

У свою чергу, експерт з медичного права Громадської ради МОЗ України Зоряна Черненко вважає, що необхідно посилити роль профспілок, забезпечивши виконання чинного законодавства. Зокрема, сформувати бригади з молодих і сильних людей, здатних захистити себе, а також гарантувати швидкий доїзд правоохоронців на місце події.

Як повідомляв ForUm, 24 травня психічно хворий житель Запоріжжя викликав бригаду «швидкої», а коли медики прибули на місце, напав на них з кислотою і побутовим льодорубом. У результаті загинула 29-річна вагітна фельдшер, яка пропрацювала на «швидкій» дев’ять років, а лікар-кардіолог і другий фельдшер з пораненнями та опіками госпіталізовані.

 

http://ua.for-ua.com/ukraine/2013/05/31/160614.html


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>