Також перегляньте:

Європа святкує День прав пацієнтів

Комісар Європейської Комісії ЄС Тоніо Борг привітав пацієнтів з нагоди Дня прав...

Нові методики розрахунку вартості медичної допомоги та послуг МОЗ України

Наприкінці жовтня МОЗ України оприлюднив декілька проектів документів, якими планується запровадити уніфіковані...

Міліція та пожежники тепер знатимуть, яку домедичну допомогу повинні надавати та як

Для громадського обговорення на сайті МОЗ України розміщено Проект наказу Міністерства охорони здоров'я...

Міжнародне законодавство

Загальна Декларація ООН з геному людини та прав людини Конвенції Ради Європи Про...

Міжнародне законодавство

Загальна Декларація ООН з геному людини та прав людини Конвенції Ради Європи Про...

Вагітні жінки та діти імігранти не мають доступу до медичної допомоги в Європі

У Європі , вагітні жінки , діти , іммігранти та працівники секс-...

Здоров’я незважаючи на економічну кризу

8.08.2014
Zoryana Chernenko

Скорочення медичних послуг, що були зумовлені економічним спадом в Європі, спричинило відчутні негативні наслідки для здоров’я населення в багатьох країнах, заявив в четвер Уповноважений з прав людини Ради Європи (РЄ) Нілс Муйжніекс.

Право на здоров’я гарантується міжнародними та європейськими конвенціями з прав людини, і Муйжніекс закликав європейські уряди пам’ятати, що вони зобов’язані підтримувати охорону здоров’я та соціальний захист.

Нілс Муйжніекс: “Загальний доступ до медичної допомоги був підірваний заходами жорсткої економії і економічною кризою. Скорочення медичних послуг і складних економічних і соціальних умовах починають чинити відчутний вплив на здоров’я населення в багатьох країнах. Проте, право на здоров’я гарантується міжнародними і європейськими документами з прав людини. Доступ кожної людини на охорону здоров’я без дискримінації належить основний зміст цього права “.

Криза призвела до масових скорочень медичного персоналу та зменшення фінансування державних медичних центрів, закриття багатьох аварійних служб і введення «співплатежів», при яких споживачів просять внести свій вклад у оплату їх обслуговування.

Дитяча смертність збільшилася на 43 відсотків з 2008 по 2010, після довгострокового падіння, що викликає стурбованість про доступ до пренатального догляду вагітних жінок.

Хоча право на здоров’я не є частиною Європейської конвенції з прав людини, її положення, що стосуються права на життя і заборона тортур і нелюдського або такого, що принижує гідність звернення були застосовані у випадках, пов’язаних з якістю медичної допомоги та доступу до неї.

Комісар з прав людини стверджує, що крайні наслідки жорсткої економії на доступність до медичної допомоги можуть бути оскаржені в суді.

“Загальний доступ до медичної допомоги ґрунтується на повазі людської гідності кожного,” заявив він. “Ми повинні почати перегляд нерівності стосовно здоров’я через призму прав людини, поставивши людину в центр надання медичної допомоги. Існують вагомі причини для проведення реформ, щоб зробити медичні послуги більш ефективними. Важливо також звернути увагу на неефективне  використання коштів та  корупцію в охорону здоров’я.

“Тим не менш, такі реформи мають не просто скласти скорочення витрат. Вони завжди повинні прагнути до надання високоякісних послуг всьому населенню без надмірних зборів з користувачів. Уряди повинні підтримувати базовий  рівень охорони здоров’я та соціального захисту, що буде доступним всім в будь-який час, ” підсумував, Муйжніекс.

 

http://www.paneuropeannetworks.com/health/coe-maintain-universal-health-care/

http://english.peopledaily.com.cn/n/2014/0808/c90782-8766829.html


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>