Також перегляньте:

З 1 липня оновилися Технічні регламенти

У зв'язку з приведенням у відповідність вимог до маркування національним знаком відповідності медичних...

Затверджено перелік медичних виробів, ввезення яких оподатковуватиметься ПДВ за ставкою 7 %

Як передає кореспондент УНІАН, уряд затвердив перелік медичних виробів, операції з постачання...

АТО змусило внести зімни до Податкового кодексу

Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства,...

ПОЛОЖЕННЯ про Міністерство охорони здоров’я України

1. Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ України) є центральним органом виконавчої влади,...

Міжнародна науково-практична конференція з охороноздоровчого права “Захист прав медичних та фармацевтичних працівників як запорука захищеності прав пацієнтів”

Міжнародна науково-практична конференція з охороноздоровчого права "Захист прав медичних та фармацевтичних працівників...

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Концептуальні основи розвитку охороноздоровчого права та законодавства України про охорону здоров’я”

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю "Концептуальні основи розвитку охороноздоровчого права та...

Введення ПДВ поставило під питання, що є медичним виробом

1.08.2014
Скалецька Зоряна

Державна фіскальна служба (Міністерство доходів і зборів України) в листі від 21 липня 2014 року надала роз’яснення щодо оподаткування медичних виробів.

Оскільки 2 липня  2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01 липня 2014 року № 216 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків» майбутні платники такого податку намагались з’ясувати хто і щодо яких виробів повинен його сплачувати.

Державна фіскальна служба отримала лист-роз’яснення Міністерства охорони здоров’я України від 10.07.2014 щодо застосування норм зазначеної постанови.

МОЗ України в листі роз’яснює, що згідно постанови КМУ від 2 жовтня 2013 р. № 753  «Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів», а власне підпунктів 9,10,11 пункту 2  Технічного регламенту щодо медичних виробів» медичний виріб – будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, що застосовуються як окремо, так і в поєднанні між собою (включаючи програмне забезпечення, передбачене виробником для застосування спеціально для діагностичних та/або терапевтичних цілей та необхідне для належного функціонування медичного виробу), призначені виробником для застосування з метою забезпечення діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення перебігу хвороби пацієнта в разі захворювання, діагностики, моніторингу, лікування, полегшення стану пацієнта в разі травми чи інвалідності або їх компенсації, дослідження, заміни, видозмінювання або підтримування анатомії чи фізіологічного процесу, контролю процесу запліднення та основна передбачувана дія яких в організмі або на організм людини не досягається за допомогою фармакологічних, імунологічних або метаболічних засобів, але функціонуванню яких такі засоби можуть сприяти.

Термін  медичний виріб також включає в себе  медичний виріб, призначений для клінічних досліджень, – медичний виріб (крім медичних виробів для діагностики in vitro), призначений для використання медичним працівником, який має відповідну кваліфікацію, під час проведення клінічних досліджень  та медичний виріб одноразового використання – медичний виріб, призначений для застосування тільки один раз тільки для одного пацієнта.

Також визначення понять, якими слід керуватись при визначенні медичного виробу містяться в постанові КМУ від 2 жовтня 2013 р. № 754  «Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro» та постанові КМУ від 2 жовтня 2013 р. № 755  «Про затвердження Технічного регламенту щодо активних медичних виробів, які імплантують»

До 1 липня 2015 року обов’язковим документом, який підтверджує належність продукції до медичних виробів є свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію медичного виробу.

http://minrd.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/listi-dps/156425.html

 

 

 


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>