Також перегляньте:

Децентралізація влади: що чекає на охорону здоров’я?

29 липня відбувся круглий стіл на тему «Децентралізація та реформа системи охорони здоров’я». Організатором...

МОЗ оголосило 14 тендерів на закупівлю ліків за кошти держбюджету на 537 500 000 грн.

Міністерство охорони здоров'я України оголосило 14 тендерів на закупівлю лікарських засобів на...

Реалії медичної сучасності в Україні та родзинка нинішньої спроби поліпшити стан справ в українській медицині

Всі розуміють, що медична реформа необхідна. Але основна рушійна сила цих змін...

МЕДИЦИНА ЄВРОМАЙДАНУ: ЯК ДІЄ СИСТЕМА ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ АКТИВІСТАМ

Телеканал новин "24" Суди почали звинувачувати в організації масових заворушень навіть медиків-волонтерів, які...

НОВИЙ ОЧІЛЬНИК МОЗУ: ПОЛІТИЧНЕ РІШЕННЯ ЧИ ЗАДОВОЛЕННЯ ВИМОГ ГРОМАДСЬКОСТІ? – ЕКСПЕРТНА ДУМКА ЗОРЯНИ ЧЕРНЕНКО

Медицині зараз потрібний менеджер який візьме ситуацію під контроль. Вже два роки...

Медсестри США протестують

  Тисячі медсестер почали дводенний страйк в декількох штатах США, вимагаючи більш досконалого...

В Австралії почали боротись з медпредставниками

16.10.2014
Zoryana Chernenko

Лікарі та академіки запустили нову інформаційну кампанію під назвою No Advertising Please (Будь ласка, тільки без реклами), спрямувавши боротьбу з нав’язуванням препаратів фахівцям сфери охорони здоров’я за допомогою медичних представників, які представляють інтереси фармкомпаній.
Річний оборот фармацевтичного ринку Австралії складає 23 млрд дол. Більша частина бюджету припадає на маркетингові витрати, в тому числі забезпечення роботи торгових агентів виробника препаратів або медичного обладнання, пише австралійський новинний канал ABC News.
На ринку вже давно існують розмови і побоювання з приводу того, що фармкомпанії вліяють на лікарів щодо призначення того чи іншого препарату. Це призводить до того, що пацієнт отримує ті ЛЗ, в яких він зовсім і не потребує. Також пацієнт може отримувати певний ряд брендів в рамках призначеної терапії. Ця кампанія закликає лікарів загальної практики відмовитися від спілкування з представниками фармкомпаній, які займаються просуванням препаратів.
Хоча Асоціація лікарів Австралії (Australian Medical Association, AMA) і каже, що фармкомпанії роблять цінний внесок в освіту і наукові дослідження, учасник кампанії доктор Джастін Колеман (Dr Justin Coleman) наполягає на тому, щоб медики повністю відмовилися від спілкування з агентами. Він заявляє, що «представники фармацевтичних компаній займаються маркетингом», і лікарі повинні приймати рішення на основі ефективних результатів, а не продуманої маркетингової стратегії відносно цих препаратів. Доктор Джефф Спрінг (Dr Geoff Spurling) додав, що лікарі, які спілкувалися з агентами більше двох разів, починали прописувати рекламували ЛЗ.
Колишні торгові агенти підкреслюють, що вони не повинні говорити про можливі побічні ефекти терапії. Вони заявляють, що на початку кожного кварталу їм ставили цілі і завдання відносно продажів ЛЗ, наприклад, збільшити обсяг продажу певного препарату. І один з ефективних шляхів – через спілкування з лікарями з метою переконати прописувати саме цей препарат.
В Австралії існує кодекс поведінки торгових представників, який розробила організація Medicines Australia, враховуючи інтереси виробників препаратів. В кодексі говориться, що торгові агенти можуть пропонувати безкоштовні зразки ЛЗ, інші брендовані матеріали та харчування в якості заохочення.
Представник AMA доктор Брайан Мортон (Dr Brian Morton) сказав, що йому недавно доводилося спілкуватися з торговими агентами в його клініці в Сіднеї і він відмовився переривати зустріч. Він вважає ему кампанію «дурною витівкою», оскільки фармкомпанії є джерелом навчальної інформації та капіталу для вкладень в розробки і дослідження, так що багато австралійців тільки виграють від стимулювання продажів препаратів.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>