Також перегляньте:

Міжнародне законодавство

Загальна Декларація ООН з геному людини та прав людини Конвенції Ради Європи Про...

Міжнародне законодавство

Загальна Декларація ООН з геному людини та прав людини Конвенції Ради Європи Про...

Міжнародне законодавство

Міжнародне законодавство Загальна Декларація ООН з геному людини та прав людини Конвенції Ради Європи...

ВАКЦИНАЦІЯ ЯК ОБОВ’ЯЗОК ДЕРЖАВИ

Дана стаття не має на меті обговорювати чи висвітлювати думку про необхідність...

Експертний стіл “Реформа медичної освіти”

Міністерство охорони здоров'я України Асоціація правників України Громадська ініціатива «Право на здоров'я» Асоціація стоматологів України   Експертний...

Про нас

Агенція «Право і здоров'я» є ресурсною, інформаційною та дискусійною площиною, що має...

Україна подала заяву до Європейського суду щодо повернення викрадених дітей-сиріт

16.06.2014
Zoryana Chernenko

 

Україна подала заяву до Європейського суду з прав людини щодо впливу на Росію у питанні повернення викрадених українських дітей-сиріт.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив на брифінгу міністр юстиції України Павло Петренко.

“Мін’юст спільно з нашими правозахисниками підготували і подали заяву до Європейського суду з прав людини у порядку, визначеному 39-м правилом Конвенції по захисту прав людини, а саме – вжиття негайних заходів реагування у випадку існування загрози для життя, прав і свобод людини. Ми в цій заяві вимагаємо вжиття Європейським судом заходів щодо Російської Федерації в частині зобов’язань російських компетентних органів забезпечити передачу цих дітей-сиріт представникам дипкорпусу України, які перебувають у Ростовській області”, – сказав Петренко.

За словами міністра, окрім конвенції, російська сторона також порушила низку міжнародних договорів, які стосуються зобов’язань держав не здійснювати заходи з насильницького вивезення осіб і не потурати терористам.

“У нас дуже чіткий сигнал і заява для російських компетентних органів: якщо російські посадовці не хочуть увійти в історію поряд з африканськими та азіатськими диктаторами, які, окрім військових злочинів, займались тероризмом, викраденням дітей, мирного населення, то в них є 48 годин для того, щоб передати українських дітей-сиріт нашому генконсулу, який перебуває у Ростовській області”, – сказав Петренко. За його словами, в іншому випадку будуть вживатися “адекватні заходи”.

Як заявив Петренко, окрім рішення Європейського суду з прав людини у цій справі Україна також очікує жорсткої реакції від Організації Об’єднаних Націй, Європейського Союзу і Ради Європи.

За словами Петренка, факт співпраці російської місцевої влади з терористами є беззаперечним.

“Тому ми очікуємо сьогодні до кінця дня реакції компетентних органів Російської Федерації, оскільки ситуація перебуває у їхній компетенції і під їхнім контролем. У них є два варіанти: або вони повертають українських дітей нашим дипломатам, або отримують відповідне рішення суду і стають фактично співучасниками терористів”, – сказав Петренко.

Міністр додав, що Україна очікує на “швидку й адекватну” реакцію російської сторони.

Як повідомляв УНІАН, 12 червня вранці із Сніжного на оздоровлення в Дніпропетровську область на автобусі виїхали 25 вихованців Сніжнянського дитячого будинку. На виїзді з міста автобус, що рухався у супроводі автомобіля ДАІ, було зупинено. Машину ДАІ було відрізано озброєними терористами «ДНР», а автобус захоплено. Пізніше стало відомо, що автобус перебуває на кордоні з Росією.

Після переговорів української сторони з представниками Прикордонної служби РФ і терористами було звільнено водія автобуса, частину дітей і двох дорослих, що супроводжували дітей. Незабаром автобус з українськими дітьми знайшли в Донецьку Ростовської області РФ, де розташований пункт пропуску для автомобільного сполучення через українсько-російський кордон «Ізварине».

За фактом незаконного затримання українських дітей і примусового переміщення їх через кордон український Омбудсмен звернулася до російського колеги і висунуло вимогу негайно втрутитися в ситуацію. Аналогічні звернення направлено на ім’я генерального прокурора РФ, міністра з надзвичайних ситуацій і губернатора Ростовської області. Російський омбудсмен запевнила, що взяла справу під особистий контроль.

Як заявили в прес-службі МЗС України, російська сторона «незаконно дозволила перевезти на територію РФ» 16 викрадених українських сиріт, без відповідних дозвільних документів, а лише за копіями свідоцтв про народження. Тим самим «російська сторона грубо порушила положення угоди між урядом України і урядом Російської Федерації від 16 січня 1997 року, а також узяті на себе міжнародні зобов’язання у сфері забезпечення прав дітей, зокрема статті 11 і 35 Конвенції ООН про права дитини», – зазначили в МЗС України.

За словами генконсула України в Ростові-на-Дону Віталія Москаленка, діти перебувають у пансіонаті «Донецький» в місті Донецьк Ростовської області РФ.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>