Також перегляньте:

МЕДИЧНІ РЕФОРМИ У ПІЛОТНИХ РЕГІОНАХ

13 лютого 2013 р. в рамках програми «Експертна Рада» парламентського телеканалу відбулося...

Змінено правила обігу наркотичних речовин в закладах охорони здоров’я

Наказ МОЗ №11 від  21 січня 2010 року "Про затвердження Порядку обігу...

МОЗ визначив завдання на 2016 рік

Бачення завдань, що стоять перед МОЗом висловив в.о. міністра В. Шафранський на...

МОЗ визначив завдання на 2016 рік

Бачення завдань, що стоять перед МОЗом вислови в.о. міністра В Шафранський на...

«ГАРЯЧІ ЛІНІЇ» НЕ ПРАЦЮЮТЬ

За даними, що надійшли від регіонів до МОЗ України, «гарячі лінії» щодо...

РЕФОРМА ЗАХОПИТЬ ВЕСЬ КИЇВ

Ще не перевірені результати реформи в окремих районах Києва поширять на всю...

Типові штатні нормативи стали примірними

16.05.2016
Zoryana Chernenko

4Після тривалих дискусій щодо застосування Наказу № 33 та особливо оцінки щодо обов’язковості даного документу контролюючими органами профільне міністрество поставило точку.

Керівники закладів охорони здоров’я отримали свободу при формуванні штатів і тепер повинні лише враховувати  функції закладу, обсяги наданої медичної допомоги і фактичне навантаження працівників.

Наказом МОЗ України від 11 травня 2016 року № 427 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23 лютого 2000 року № 33» затверджені примірні штатні нормативи закладів охорони здоров’я.

Власне зміні підлягало не багато. Згідно юридичної практики, що склалась в Україні, типові нормативи, договори тощо мають обов’язковий характер, який не дозволяє навіть незначні відмінності. Водночас документи, які затверджуються як примірні, мають рекомендаційний характер.

Тобто тривалі дискусії, проблеми багатьох закладів полягали у одному терміні. І МОЗу потрібно було п’ятнадцять років щоб внести корективи.

Керівник закладу охорони здоров’я у разі виробничої необхідності має право у межах загальної штатної чисельності та фонду оплати праці закладу, доведеного лімітними довідками на відповідний період, змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади, не передбачені примірними штатними нормативами для даного закладу.

Варто зазначити, що поняття “виробнича необхідність” в нормативно-правових актах не визначене, і на практиці застосовується працедавцями як виробнича аварія, так і відсутність працівника.

При цьому не допускати введення посад таких найменувань, що не передбачені Національним класифікатором професій України ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 року № 327, діючими номенклатурами лікарських посад та посад молодших спеціалістів з медичною освітою


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>