Також перегляньте:

МЕДИЧНІ РЕФОРМИ У ПІЛОТНИХ РЕГІОНАХ

13 лютого 2013 р. в рамках програми «Експертна Рада» парламентського телеканалу відбулося...

МОЗ визначив завдання на 2016 рік

Бачення завдань, що стоять перед МОЗом висловив в.о. міністра В. Шафранський на...

МОЗ визначив завдання на 2016 рік

Бачення завдань, що стоять перед МОЗом вислови в.о. міністра В Шафранський на...

«ГАРЯЧІ ЛІНІЇ» НЕ ПРАЦЮЮТЬ

За даними, що надійшли від регіонів до МОЗ України, «гарячі лінії» щодо...

ТЕРМІНОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО МЕДИЧНОГО ПРАВА ТА ЗАКОНОДАВСТВА

Важливість правильного та доречного вживання мовних конструкцій важлива у всіх відносинах які...

РЕФОРМА ЗАХОПИТЬ ВЕСЬ КИЇВ

Ще не перевірені результати реформи в окремих районах Києва поширять на всю...

Реалії медичної сучасності в Україні та родзинка нинішньої спроби поліпшити стан справ в українській медицині

21.06.2015
Скалецька Зоряна

health-care-reform-overview_1Всі розуміють, що медична реформа необхідна. Але основна рушійна сила цих змін — лікарі, поки що не орієнтується в цій ситуації.Якщо реформа не буде відповідати їхнім професійним інтересам, нічого не зміниться.

«Фінансуватиметься не ваша посада і посадові обов’язки, а медична послуга. Для початку реформи потрібна широка роз’яснювальна робота. Необхідно, щоб і пацієнт, і медик розуміли, чого ми хочемо досягти», — вважає Зоряна Черненко, голова Комісії з питань реформування системи охорони здоров’я Громадської ради при МОЗ України.

Лікарі мають ставатисуб’єктами підприємницької діяльності. З одного боку, це зручно. Для чого в селі лікарня, якщо можна мати одного лікаря на три села? Він зможе об’їхати своїх пацієнтів на машині. Але для лікаря це додаткове навантаження. Той, хто хоч раз стикався із звітністю суб’єкта підприємницької діяльності, це добре розуміє. Чи готові лікарі до цього? Хтось має надавати лікареві ці навички та знання. Якщо цього не буде зроблено, ми не отримаємо цілей, поставлених перед медичною реформою.

Особисте ліцензування— цей термін лякає відразу всіх медиків. Насправді це апгрейд наявної п’ятирічної атестації лікарів, який набагато краще зможе контролювати їх професійність.

Якщо взяти аналітику по пілотних проектах, то червоною ниткою проходить основна проблема: лікарі не знали, що держава збирається робити в їхніх областях під час експерименту. Ми маємо давати їм гарні мотиваційні механізми. Максимально інформувати про те, що буде відбуватися.

«Тільки тоді, коли лікар зрозуміє, що він не є жертвою реформи, а має її очолити, буде розуміти цілі реформи, можна досягти успіху в покращенні медицини в Україні, — додає З.Черненко. — Обов’язково має бути проведене фахове обговорення в професійному середовищі. Але є й друга сторона медалі. На жаль, якщо взяти будь-яку громадську ініціативу в охороні здоров’я, там дуже мало лікарів (наприклад, у складі дорадчої групи, що розробляє стратегію медичної реформи в Україні, немає жодного головного лікаря з району, області, хоча б це було дуже доречно. —Ред.). Я хочу чути лікарів. За фахом я юрист, і не можу зробити за них те, що мають зробити вони. Вставайте і говоріть, що вам треба і що вам цікаво. Від того, наскільки медична спільнота буде відкрита до спілкування, настільки краще це все зрушиться».

Джерело: http://vynohradivnews.in.ua/novini/vynohradivshina/1524-realyi-medichnoyi-suchasnost-v-ukrayin-ta-rodzinka-ninshnoyi-sprobi-polpshiti-stan-sprav-v-ukrayinsky-medicin.html


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>