Також перегляньте:

Питання щодо чергових держзакупівель закриється впродовж двох тижнів – МОЗ

Заступник міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець прогнозує, що впродовж двох тижнів...

Міністр МОЗ пояснив чому медичне страхування буксує

На думку міністра охорони здоров'я Мусія О.С.  кулуарна боротьба за керування фондом...

У ЄС з’явиться «знак якості» для онлайн аптек

Комісія Європейського союзу затвердила єдиний логотип для онлайн аптек, а також список...

Восени 2014 року сімейні лікарі будуть поза пілотними регіонами

Первинні медико-санітарні центри, де працюють сімейні лікарі, уже восени функціонуватимуть на всій...

Законодавчі новації щодо лікарських засобів: продовження

1 березня 2013 року депутати від політичної партії Всеукраїнське Об’єднання "Батьківщина" поданий...

У Білозерці демонструватимуть фільми правозахисного кінофестивалю 2012

З 10 до 14 грудня 2012 року в селищі Білозерка (Херсонська область)...

Плюси та мінуси медреформи в Україні

25.08.2014
Скалецька Зоряна

Сьогодні охорона здоров’я орієнтована на зменшення шкоди здоров’ю від хвороби. Такий підхід для держави є фінансово важким. Тому треба зробити, щоб люди максимально контактували з сімейним лікарем, а до ортопеда, онколога, хірурга та гінеколога взагалі не доходили, вважає експерт Зоряна Черненко.

МОЗ готує проект нової системи охорони здоров’я в Україні. Зараз концепція знаходиться на розгляді в Міністерстві юстиції. Потім документ чекає урядовий комітет, розгляд Кабміну і президента України. Про це розповів міністр охорони здоров’я Олег Мусій.

На три місяці роботи, протягом яких буде розроблялася нова система охорони здоров’я, було виділено 150 тисяч доларів фондом «Відродження». Крім того, Всесвітній банк ініціював виділення Україні на реформу медицини 330 мільйонів доларів протягом 4 років. Гроші хочуть розподілити між 10 регіонами країни.

Детальніше цю реформу радіостанція Голос Столиці обговорила з головою Комісії з питань реформування Громадської ради при МОЗ України Зоряною Черненко.

150 тисяч доларів від фонду «Відродження», 330 мільйонів на 4 роки. Цих грошей вистачить?

− Коли ми говоримо про концепцію і коли ми говоримо про ці суми – це все-таки трошечки різні речі. Коли ми говоримо про 330 мільйонів, цей проект світовим банком обговорюється вже більше 5 років. І незалежно від цієї концепції, вже давно було заплановано. 10 регіонів давно вже були відібрані, які в окремих аспектах будуть в себе робити певні зміни. Ніякого відношення до реалізації цієї концепції воно не має. В більшості воно буде співпадати, але це є часткові певні зміни. Наприклад, хтось вибрав онкологію, щось буде в онкології змінювати, купляти обладнання, а хтось буде по первинній допомозі амбулаторії створювати. Але це не стосується реформування всієї області, бо цього не вистачить, якщо такими масштабами фінансувати, якими зараз підходить Світовий банк.

Пан Мусій, міністр охорони здоров’я, говорить, що цей проект більше спрямований не на лікування і надання медичних послуг, а на профілактику, збереження здоров’я народу і здоровий спосіб життя. А як це буде співпадати між собою, тому що, давайте дивитися в правді в очі, населення вже хворе?

− В чому є принципова відмінність, чому про неї почали говорити? На сьогодні вся охорона здоров’я орієнтована на зменшення шкоди здоров’ю від хвороби, з якою прийшла людина до лікаря. Тобто насправді людина не думає, захворіє вона чи не захворіє, чи миє руки, чи чистить зуби. А коли стане погано, просто згадує, що існує лікар, іде до лікаря і каже: «Полікуйте мене». Такий підхід для будь-якої системи охорони здоров’я є фінансово важким. І тому звичайно, що вся охорона здоров’я всіх розвинених країн базується на тому, аби зробити, щоб люди не захворіли. Треба зробити, щоб вони максимально контактували з сімейним лікарем і до ортопеда, онколога, хірурга гінеколога не доходили. І тоді це буде для держави менш фінансово затратним. Тобто в цій концепції зазначається так, що ми будемо більше дбати про те, як не захворіти, ніж дати гроші на лікування. Ми мусимо собі визначити, що концепція – це ескіз, це певний нарис, який фіксує загальну ідею. Це не закон, це ніяких обов’язків ні на кого не покладає. І наступні закони, які буде приймати Верховна рада, не зобов’язані дотримуватися цієї концепції.

Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_08_19/Pljusi-ta-m-nusi-medreformi-v-Ukra-n-ekspertna-dumka-4417/


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>