Також перегляньте:

ТЕРМІНОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО МЕДИЧНОГО ПРАВА ТА ЗАКОНОДАВСТВА

Важливість правильного та доречного вживання мовних конструкцій важлива у всіх відносинах які...

МЕДИЧНІ РЕФОРМИ У ПІЛОТНИХ РЕГІОНАХ

13 лютого 2013 р. в рамках програми «Експертна Рада» парламентського телеканалу відбулося...

МОЗ визначив завдання на 2016 рік

Бачення завдань, що стоять перед МОЗом висловив в.о. міністра В. Шафранський на...

МОЗ визначив завдання на 2016 рік

Бачення завдань, що стоять перед МОЗом вислови в.о. міністра В Шафранський на...

Змінено правила обігу наркотичних речовин в закладах охорони здоров’я

Наказ МОЗ №11 від  21 січня 2010 року "Про затвердження Порядку обігу...

РЕФОРМА ЗАХОПИТЬ ВЕСЬ КИЇВ

Ще не перевірені результати реформи в окремих районах Києва поширять на всю...

Плани нового уряду в медицині

14.04.2016
Zoryana Chernenko

image

 Давно очікувана в суспільстві сильна управлінська рука була сьогодні призначена парламентом на посаду очільника уряду. Принаймні таким впевненим в силах та управлінських здібностях він себе вважає.

Попри існування не скасованої коаліційної угоди плани Гройсмана немалі. В охороні здоров’я всім буде цікаво побачити їх результат, враховуючи нульові шанси на збільшення фінансування.

Первинка

Прем’єр-міністр  планує забезпечити українців доступною та високої якості первинною допомогою  – за рахунок створення ефективної мережі закладів, оснащення їх сучасними засобами діагностування, забезпечення вільного вибору лікаря пацієнтом, а також найбільш давно очікуваною фінансовою мотивацією лікаря.

Медичний простір

Планується створити єдиний простір медичних закладів всіх форм власності (відомчості), єдиний інформаційний простір  та реєстр пацієнтів. На ці питання донори дають гранти останні майже десять років. Так що продовжуватимемо створювати.

Якість

Запровадження системи контролю якості медичної допомоги вбачається з обов’язковим залученням професійних асоціацій та громадських організацій. На жаль, в Україні ці організації ідентичні, оскільки всі професійні асоціації є нічим іншим як громадськими організаціями, не маючи особливого статусу чи повноважень. Професійні асоціації нам ще потрібно створювати.  Також на якість впливатиме виконання планів нового уряду щодо запровадження клінічних протоколів з переліком медичних послуг для розмежування рівнів надання медичної допомоги.

Фінанси

Планується запровадження ринкових механізмів надання гарантованих державою медичних послуг. Тут одразу прокинуться всі хто читав Конституцію і нагадають, що нею  гарантована медична допомога, а не послуги. Також ми продовжимо автономізаційний процес, який так і не розпочався, однак новим прем’єром ідея підтримується. Задля впровадження ринкових механізмів, нарешті можна очікувати (знову) затвердження формул розрахунку вартості медичних послуг.  Дискусійним є також бажання врятувати систему охорони здоров’я впровадженням  загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування. Але хто ж не ставав не граблі – не знає що це таке.

Фарма

Забезпечення конкуренції на ринку, який проти конкуренції, це благородна справа. Українському суспільству дійсно важливо отримати конкуренційні ціни у аптеках. Продовжиться боротьба за прозорість закупівлі ліків в тому числі через міжнародні організації.

Якщо розуміти, що даний уряд має всі шанси працювати в межах року, то плани його – амбітні і українська медицина виграє, якщо вони будуть реалізовані. Однак, дана програма не торкається взагалі питання охорони здоров’я загалом, громадського здоров’я, власне того, що є основним обов’язком держави.  Адже медицина є лише частиною даного обов’язку. Крім того власне принцип “Здоров’я у всіх політиках” є нашим зобов’язанням згідно Угоди про Асоціацію з ЄС.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>