Також перегляньте:

Українське законодавство

Закони України Закон України "Про заборону репродуктивного клонування людини" Підзаконні акти  Постанова від 27 грудня...

ІІ Практична конференція «Приватна медицина: реалії практики» IV Міжнародний медичний форум “Інновації в медицині – здоров’я нації”

Дата проведения: 17 апреля 2013 года  Время проведения: 11.00-17.00 Место проведения: ВЦ «КиевЭкспоПлаза», Павильон № 3, ул....

Восени 2014 року сімейні лікарі будуть поза пілотними регіонами

Первинні медико-санітарні центри, де працюють сімейні лікарі, уже восени функціонуватимуть на всій...

Бібліотека

                    У Вас є можливість переглянути список літератури, який пов'язаний із медичним правом...

Законодавчі новації щодо лікарських засобів: продовження

1 березня 2013 року депутати від політичної партії Всеукраїнське Об’єднання "Батьківщина" поданий...

Терористи порушують міжнародне гуманітарне право щодо лікарів

Терористи з артилерії обстріляли 7 серпня центральну клінічну лікарню № 1 м....

Омбудсмен заставила скасувати наказ МОЗ

21.08.2014
Скалецька Зоряна

Харківська громадська організація незрячих юристів відома своїми справами. Ще одним їх досягненням стало усунення дискримінації осіб з вадами щодо їх перетину кордону.

Щодо даного питання Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, відкрив за зверненням голови Харківської громадської організації незрячих юристів Олега Лепетюка провадження. В ході проведеної роботи було встановлено невідповідність наказу Міністерства охорони здоров’я СРСР від 01.06.1988 р. №444 «О мерах по дальнейшему улучшению медицинского освидетельствования лиц, выезжающих за рубеж в командировки и туристические поездки»  Конституції України.

Зазначений документ визначав значний перелік медичних станів, які визначалися як протипоказання до подорожей за кордон у довго- та короткотермінові відрядження, а також для туристичних подорожей.

На думку Обмудсмена цей документ суперечив положенням Конституції України, положенням і нормам актів міжнародного права та законів України в частині гарантування свободи пересування та заборони дискримінації, у тому числі за ознакою стану здоров’я в тому числі інвалідності. У зв’язку з цим  було направлено подання до міністра охорони здоров’я України з вимогою скасувати наказ через його неконституційність та через те, що його застосування зумовлює порушення прав і свобод людини.

Завдяки втручанню уповноваженого та на виконання його подання Міністерство охорони здоров’я прийняло рішення щодо скасування зазначеного вище наказу.

Слід зазначити, що дія даного наказу була скасована Наказом МОЗ від 18 квітня 1996 року, однак відновлена іншим наказом МОЗ 29 грудня 2001 року.

Цікавою також є аргументація прийняття взагалі такого документу: “мають місце випадки дострокового припинення відряджання радянських фахівців, що працюють за кордоном, за медичними показаннями, що створює ускладнення в роботі радянських організацій і викликає додаткові економічні витрати.  Не завжди при медичному огляді враховується специфіка кліматичних умов праці, побуту та харчування в країнах Азії, Африки, Середнього і Близького Сходу тощо. Мають місце випадки невиправданої затримки проходження медичного огляду при виїзді в туристичні поїздки”.      


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>