Також перегляньте:

Що забезпечить відкритий та прозорий механізм міжнародних закупівель?

27 жовтня 2015 року відбулося урочисте підписання Договору між Міністерством охорони здоров’я...

МОЗ оголосило 14 тендерів на закупівлю ліків за кошти держбюджету на 537 500 000 грн.

Міністерство охорони здоров'я України оголосило 14 тендерів на закупівлю лікарських засобів на...

Чехія готова допомогти Україні у лікуванні громадян, постраждалих від дій терористів на Сході

Посол Чеської Республіки Іван Почух повідомив, що чеський Уряд ухвалив рішення про...

РЕФОРМА ЗАХОПИТЬ ВЕСЬ КИЇВ

Ще не перевірені результати реформи в окремих районах Києва поширять на всю...

Чи існує можливість зупинити підвищення цін на лікарські засоби?

Сайт www.apteka.ua [ #949 (28) 21.07.2014 ] 9 липня 2014 р. у прес-центрі РІА Новини Україна відбулася прес-конференція на тему «Як...

АТО змусило внести зімни до Податкового кодексу

Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства,...

МОЗ звернув увагу на вірусний гепатит С і В

22.07.2014
Zoryana Chernenko

Міністерство охорони здоров’я відповідно Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2013 року № 637 пр
ийняло наказом МОЗ  від 11.06.2014 № 390 «Про забезпечення дорослих, хворих на хронічний гепатит C, лікарськими засобами / лікарськими засобами (медичними імунобіологічними препаратами)», що був зареєстрований  в Міністерстві юстиції України 07 липня 2014 р. і вступив в силу 22 липня 2014 року.

Наказом затверджено Методику визначення потреби для дорослих, хворих на хронічний гепатит C, у лікарських засобах / лікарських засобах (медичних імунобіологічних препаратах)  та  Критерії оцінки ефективності лікування дорослих, хворих на хронічний гепатит C.

Відповідно до даного наказу Міністр охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівники закладів охорони здоров’я, головні позаштатні спеціалісти Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних (Київської та Севастопольської міських) державних адміністрацій зі спеціальності “Інфекційні хвороби” повинні забезпечити контроль при формуванні заявок закладами охорони здоров’я за потребою в препаратах специфічної противірусної терапії згідно з кількістю дорослих, хворих на хронічний гепатит C, які потребують противірусної терапії, та їх використанням, як і  наявність у закладах охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу дорослим, хворим на хронічний гепатит C, препаратів специфічної противірусної терапії.

Також зазначені вище керівники та фахівці повинні забезпечити  направлення дорослого, хворого на хронічний гепатит C, для отримання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги до високоспеціалізованих багатопрофільних або однопрофільних закладів охорони здоров’я.

Призначення препаратів специфічної противірусної терапії повинні здійснюватись комісійно у складі: лікуючого лікаря-інфекціоніста, головного позаштатного спеціаліста зі спеціальності “Інфекційні хвороби” Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурного підрозділу з питань охорони здоров’я обласної (Київської або Севастопольської міської) державної адміністрації та представника Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурного підрозділу з питань охорони здоров’я обласної (Київської або Севастопольської міської) державної адміністрації.

Аналогічні норми МОЗ визначив у наказі МОЗ  від 17.06.2014 № 404 «Про забезпечення дорослих, хворих на хронічний гепатит В, лікарськими засобами / лікарськими засобами (медичними імунобіологічними препаратами)», що був зареєстрований  в Міністерстві юстиції України 07 липня 2014 р. та також набув чинності 22 липня 2014 року.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>