Також перегляньте:

Міжнародна науково-практична конференція з охороноздоровчого права “Захист прав медичних та фармацевтичних працівників як запорука захищеності прав пацієнтів”

Міжнародна науково-практична конференція з охороноздоровчого права "Захист прав медичних та фармацевтичних працівників...

Нові методики розрахунку вартості медичної допомоги та послуг МОЗ України

Наприкінці жовтня МОЗ України оприлюднив декілька проектів документів, якими планується запровадити уніфіковані...

ПОЛОЖЕННЯ про Міністерство охорони здоров’я України

1. Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ України) є центральним органом виконавчої влади,...

З 1 липня оновилися Технічні регламенти

У зв'язку з приведенням у відповідність вимог до маркування національним знаком відповідності медичних...

НОВИЙ ОЧІЛЬНИК МОЗУ: ПОЛІТИЧНЕ РІШЕННЯ ЧИ ЗАДОВОЛЕННЯ ВИМОГ ГРОМАДСЬКОСТІ? – ЕКСПЕРТНА ДУМКА ЗОРЯНИ ЧЕРНЕНКО

Медицині зараз потрібний менеджер який візьме ситуацію під контроль. Вже два роки...

ТЕРМІНОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО МЕДИЧНОГО ПРАВА ТА ЗАКОНОДАВСТВА

Важливість правильного та доречного вживання мовних конструкцій важлива у всіх відносинах які...

Медичні працівники Москви обурюються реформі охорони здоров’я

30.11.2014
Zoryana Chernenko

Тисячі людей прийшли сьогодні підтримати медичних працівників Москви в їх боротьбі проти реформи охорони здоров’я, проведеної столичними чиновниками. За оцінкою організаторів заходу, на мітинг зібралося близько 6 тисяч протестувальників, що значно перевищило заявлена кількість учасників. Люди прийшли на мітинг з безліччю різних плакатів: «Закрили лікарню? Відкрийте кладовище! »,« Борись за безкоштовну медицину! »,« Скорочуйте себе, а не лікарню»,« Лікарів в санітари? Чиновників у двірники! »Та іншими.

– Ми прийшли сюди з великим обуренням. Можливо  у нас була не найкраща медицина в світі, але це була нормально вибудувана система. Сьогодні цю систему ламають, не збудувавши при цьому нічого нового. І це найстрашніше! Здоров’я стосується кожного. Медицина – це хвилини і секунди, за які, найчастіше, вирішується, жити людині чи ні. Коли з такою поспішністю руйнують все, що створювалося роками, це створює загрозу і окремим людям і, якщо замислитися, національній безпеці, – вважає лікар-педіатр Оксана Савченко.

Крім, власне, лікарів та інших медичних працівників, в акції протесту взяли участь активісти різних політичних партій і громадських рухів. Підтримати медиків прийшли й активісти Московського відділення Всеросійської політичної партії «Союз Труда».

На думку представників «Союз Труда», дана реформа невірна як за формою, так і по суті. Перш ніж проводити масштабну реорганізацію системи столичної охорони здоров’я, що загрожує закриттям ряду медичних установ і масовим скороченням, чиновникам варто було провести консультації з громадськими організаціями, що об’єднують медиків, і профспілки. Що стосується суті – реформа загрожує втратою робочих місць тисячам професійних медичних працівників. Для пацієнтів же ця реорганізація може відгукнутися створенням  довгих черг в лікарнях і значним збільшенням сектора платних медичних послуг.

Учасники мітингу закликали владу припинити реформу охорони здоров’я, звільнення лікарів, скорочення кількості ліжок у столичних лікарнях і запропонували встановити річний мораторій на реорганізацію медичних закладів Москви. На думку мітингувальників, необхідно провести широке обговорення стану та напрямків розвитку московської охорони здоров’я, в якому мають взяти участь всі зацікавлені громадські організації. Також на мітингу прозвучали вимоги негайної відставки заступника мера Москви з соціального розвитку Леоніда Печатнікова і керівництва Департаменту охорони здоров’я Москви.

Незважаючи на те, що запрошення на мітинг були передані як Леоніду Печатнікову, так і керівнику Департаменту охорони здоров’я Москви Олександру Хрипуну, організатори й активні прихильники реформи відвідати протестний захід не змогли.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>