Також перегляньте:

Громадськість обговорювала механізми управління в галузі охорони здоров’я

4 вересня в Комунікативному центрі Уряду за участі Міністра охорони здоров’я України...

ПРОФЕСІЙНЕ САМОВРЯДУВАННЯ ЯК ГАРАНТІЯ ЯКОСТІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

З поміж базових прав пацієнтів, гарантованих Конституцією України та міжнародними правовими актами...

Уряд сформулював позицію щодо реформування та люстрації в медицині

На думку міністра охорони здоров'я О.мусія, люстрація в галузі охорони здоров'я можлива...

МОЗ турбується про поранених

В Міністерстві охорони здоров'я України був розроблений порядок переведення поранених учасників антитерористичної...

Медичні працівники Москви обурюються реформі охорони здоров’я

Тисячі людей прийшли сьогодні підтримати медичних працівників Москви в їх боротьбі проти...

НОВИЙ ОЧІЛЬНИК МОЗУ: ПОЛІТИЧНЕ РІШЕННЯ ЧИ ЗАДОВОЛЕННЯ ВИМОГ ГРОМАДСЬКОСТІ? – ЕКСПЕРТНА ДУМКА ЗОРЯНИ ЧЕРНЕНКО

Медицині зараз потрібний менеджер який візьме ситуацію під контроль. Вже два роки...

Лікарське самоврядування – міф чи реальність ?

24.10.2014
Zoryana Chernenko

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про лікарське самоврядування. Документом пропонується створити організацію медиків зі спеціальним статусом – Українське лікарське товариство (УВО) і передати йому ряд повноважень, які зараз належать Міністерству охорони. Перш за все, мова йде про ліцензування лікарської діяльності. Членам УВО також буде дозволено брати участь у підписанні договорів між владою і медустановами на надання медичних послуг громадянам, брати участь в комісії на конкурсних торгах. Між тим, деякі експерти вважають, що в Україні професійне співтовариство лікарів ще не має достатньої кваліфікації, щоб передавати під його контроль процедуру допуску фахівця до професії.

На офіційному сайті парламенту опублікований проект закону №5124 «Про лікарське самоврядування», внесений до Верховної ради народним депутатом Романом Іликом («Батьківщина»). Документом пропонується створити Українське лікарське товариство (УВО), яке розширить можливості корпоративного впливу на систему охорони здоров’я, представлятиме інтереси лікарів у відносинах з органами влади, а також захищати професійні права медиків. Слід зазначити, що створення професійних об’єднань медиків і передача частини функцій від Міністерства охорони здоров’я до професійних органам самоврядування передбачені в концепції і стратегії реформування медичної сфери, які повинні бути прийняті до грудня 2015 в рамках імплементації угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Зокрема, законопроектом передбачена передача УВО повноважень ліцензування госпдіяльності лікарів та видачі ліцензії на лікарську практику. Зараз такі ліцензії видає МОЗ. Крім того, обрані в спеціальну комісію УВО медики повинні будуть розробити і затвердити Етичний кодекс лікаря України, правила лікарської практики і контролювати дотримання цих норм членами УВО. Передбачається також, що членам УВО буде надано право брати участь у допуску до практики на території України медиків, які пройшли підготовку за кордоном, брати участь в роботі конкурсних комісій по торгах різних рівнів органів влади, а також в процесі укладення договорів на надання медичних послуг членам територіальної громади. «Це відповідає контексту децентралізації. Повірте мені, що професійне товариство лікарів у Львівській області краще знає можливості місцевих медустанов, і зможе ефективніше контролювати їх діяльність, ніж хтось із Києва », – уточнив пан Ілик.

Щоб стати членом УВО лікарю необхідно буде написати заяву про вступ і платити членські внески. УВО буде вести реєстр медиків, з якого фахівець може бути виключений за порушення законодавства в медичній сфері. В таких випадках порушнику загрожує анулювання або призупинення дії ліцензії на здійснення лікарської діяльності. УВО стане виборним органом, а термін повноважень глави комісій буде чітко регламентований цим законом – наприклад, глава УВО обиратиметься з’їздом об’єднання терміном на два роки.

Міністр охорони здоров’я Олег Мусій (відсторонений урядом від виконання своїх обов’язків ) повідомив, що з 2006 року це вже четверта спроба провести подібний закон. «Сьогодні всі компетенції з управління системою охорони здоров’я належать Міністерству охорони. Однак лікарям слід передати частину повноважень, які не властиві державі, наприклад, атестацію спеціалістів, ведення реєстру медиків та надання дозволу на ведення лікарської діяльності », – заявив пан Мусій, підкресливши, що подібні спільноти лікарів функціонують в усіх країнах колишнього соцтабору, а також в Німеччині та Австрії.

На його думку, органи самоврядування повинні бути також створені в фармацевтичної, фармацевтичної та медсестринської середовищі: «Цей баланс знищить монополію держави на управління системою охорони здоров’я».

Однак голова комісії з реформування системи охорони здоров’я Громадської ради при МОЗ Зоряна Черненко підкреслила, що на даний момент в Україні не існує настільки професійного лікарського співтовариства, якому можна буде відразу делегувати процедуру допуску фахівця до професії. За даними Держстату, в минулому році в країні працювало 217 тис. лікарів. «З 1 січня наступного року ми не зможемо запустити це процес, але, принаймні, частково впроваджувати елементи можна вже зараз – наприклад, здійснювати підвищення кваліфікації фахівців усередині асоціації, проводити їх навчання. Це дасть нарешті врачебному спільноті можливість контролювати своїх представників з професійної та етичної точок зору », – вважає експерт….

За джерелами:

http://apostrophe.com.ua/article/society/2014-10-06/mediki-zaymutsya-svoim-zdorovem/504


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>