Також перегляньте:

Медична реформа: оцінка Міністра МОЗ та народних депутатів

На думку О.Мусія реформа медицини має сенс лише коли люди отримають альтернативу...

Експертний стіл “Реформа медичної освіти”

Міністерство охорони здоров'я України Асоціація правників України Громадська ініціатива «Право на здоров'я» Асоціація стоматологів України   Експертний...

Ви не наша пацієнтка

Кременчугский ТелеграфЪ от 28 ноября, №48 Кременчужанка витратила понад три години, щоб отримати...

НОВИЙ ОЧІЛЬНИК МОЗУ: ПОЛІТИЧНЕ РІШЕННЯ ЧИ ЗАДОВОЛЕННЯ ВИМОГ ГРОМАДСЬКОСТІ? – ЕКСПЕРТНА ДУМКА ЗОРЯНИ ЧЕРНЕНКО

Медицині зараз потрібний менеджер який візьме ситуацію під контроль. Вже два роки...

Реалії медичної сучасності в Україні та родзинка нинішньої спроби поліпшити стан справ в українській медицині

Всі розуміють, що медична реформа необхідна. Але основна рушійна сила цих змін...

Децентралізація влади: що чекає на охорону здоров’я?

29 липня відбувся круглий стіл на тему «Децентралізація та реформа системи охорони здоров’я». Організатором...

Київська медична реформа розширилась

10.05.2014
Zoryana Chernenko

Рішенням Київської міської ради з 1 листопада 2013 року продовжено експеримент з двох районів – Дніпровського та Дарницького, на все місто. У восьми районах створено комунальні некомерційні підприємства консультаційно-діагностичні центри (КДЦ) та центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).

Медичну реформу Мохорєв В.А., директор департаменту охорони здоров’я КМДА, вважає успішною, зокрема позитивними наслідками є зменшення радіусу доступності до закладів з 7 км до 1 км шляхом створення за два роки у столиці 86-ти амбулаторій сімейної медицини, забезпечення права пацієнта на вибір лікаря, відпрацьовано маршрут пацієнта, збільшено зарплату для працівників КДЦ та ЦПМСД, зменшено рівень звернення до вузьких спеціалістів. Щодо недоліків – нереорганізована педіатрична служба, збільшення вдвічі кількості юридичних осіб та їх керівників в одному приміщенні, брак кадрів та коштів.

Під час проведення експерименту в двох районах столиці всі КДЦ та ЦПМСД були створені на базі існуючих поліклінік і кількість юридичних осіб не змінилась. Однак після поширення на все місто експерименту з медичної реформи частина поліклінік втратила статус юридичної особи та була приєднана до новостворених закладів у вигляді філій.

За даними Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я, жодна установа не укомплектована у повному обсязі фахівцями, кожне районне управління охорони здоров’я у місті Києві має борги за комунальні послуги та медикаменти на загальну суму 62 млн. Первинна ланка медичної допомоги має значний дефіцит кадрів при тому, що 40-60% працівників “первинки” вже досягли пенсійного віку.

Технічний стан понад 40% споруд закладів охорон здоров’я м. Києва потребує термінової реконструкції, комплексного капітального ремонту, заміни вентиляційного обладнання, ліфтів, медичного обладнання. За останні десять років в м. Києві не побудовано жодної лікарні чи поліклініки, а “довгобуди” – новий корпус “Охмадиту” чи нове приміщення Центру крові не здано в експлуатацію.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2013 № 977 “Деякі питання оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу” рівень заробітної плати лікарів та медсестер ЦПМСД вищий від їх колег з КДЦ.

Також негативно вплинула на нормальну діяльність закладів охорони здоров’я Постанова уряду від 01.03.2014 № 65, адже доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, а також підвищення, премії, надбавки та доплати виключно в межах фонду економії зарплати підтримували й так недофінансовувані заклади та їх працівників. Також загрожує належному функціонуванню та наданню повного та необхідного об’єму медичної допомоги населенню заборона заповнення вакантних посад, зазначена тією ж Постановою № 65.

за “Медик столиці” № 5 (124) травень 2014р.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>