Також перегляньте:

Європа визначила основні напрями роботи в HEALTH 2020

ВООЗ визначила 10 основних функції посилення послуг в громадському здоров’ї. Засадничим підходом...

Круглий стіл “Заходи органів влади, медичної спільноти та громади зі створення сучасної системи охорони здоров’я в Ірпінському регіоні”

АНОНС круглого столу «Заходи органів влади, медичної спільноти та громади зі створення сучасної...

ПОЛОЖЕННЯ про Міністерство охорони здоров’я України

1. Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ України) є центральним органом виконавчої влади,...

Могилянка ініціювала прес-конференцію, присвячену реформі системи охорони здоров`я

 З 1 січня 2011 р. в Україні відбувається реформа системи охорони здоров'я....

МОЗ визначив завдання на 2016 рік

Бачення завдань, що стоять перед МОЗом вислови в.о. міністра В Шафранський на...

Об’єднані громади чекають від МОЗу чіткого бачення щодо управління закладами первинного рівня медицини

Експерти з питань реформування місцевого самоврядування, децентралізації влади закликають Міністерство охорони здоров’я...

Громадське здоров’я реформується відповідно до принципів ВООЗ

9.09.2015
Zoryana Chernenko

Кабінет міністрів України дозволив Міністерству охорони здоров’я (МОЗ) створити державну установу «Центр громадського здоров’я».

До сьогоднішнього дня система організації та управління в сфері громадського здоров’я  залишалася не оновленою ще з радянських часів. Позитивний досвід який отримала Україна в сфері попередження епідемії та промоції здоров’я буде корисним в процесі реформування системи охорони здоров’я. 10 базових принципів організації системи громадського здоров’я ВООЗ обов’язково повинні враховуватимуться в реформі громадського здоров’я.

Втрата МОЗ лідерства у питаннях формування політики захисту та промоції здоров’я скорочення  інфраструктури та кадрів зумовили необхідність кардинального перегляду функцій, системи, підходів, організації громадського здоров’я.

Згідно з урядовим розпорядженням, Центр громадського здоров’я буде створений шляхом злиття державних підприємств, установ, організацій, визначених МОЗ.

До функцій центру громадського здоров’я належатимуть питання розробки проектів політик та стратегій у галузі профілактики інфекційних та не інфекційних хвороб охорони та промоції здоров’я, забезпечення епід нагляду, промоції здоров’я інформування, формування здорового способу життя, контроль за інфекційними хворобами що передаються через кров, забезпечення профілактики та боротьби з наркоманією зловживання алкоголем та тютюнопаління, контроль інфекцій у закладах охорони здоров’я тощо.

Окрім “Центру громадського здоров’я” як державної установи в структурі МОЗ функціонуватиме Департамент з громадського здоров’я.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>