Також перегляньте:

Міністр Іспанії залишала посаду на благо країни

Міністр охорони здоров'я Іспанії Ана Мато пішла 26 листопада 2014 р. у...

Українське законодавство

Закони України Закон України "Про заборону репродуктивного клонування людини" Підзаконні акти  Постанова від 27 грудня...

Терористи порушують міжнародне гуманітарне право щодо лікарів

Терористи з артилерії обстріляли 7 серпня центральну клінічну лікарню № 1 м....

Плани нового уряду в медицині

 Давно очікувана в суспільстві сильна управлінська рука була сьогодні призначена парламентом на...

ІІ Практична конференція «Приватна медицина: реалії практики» IV Міжнародний медичний форум “Інновації в медицині – здоров’я нації”

Дата проведения: 17 апреля 2013 года  Время проведения: 11.00-17.00 Место проведения: ВЦ «КиевЭкспоПлаза», Павильон № 3, ул....

Глава КМДА хоче створити в столиці єдиний медичний простір

У столиці необхідно створити єдину мережу організацій, що надають медичні послуги. Про це...

Екс-міністр: безкоштовна медицина в Латвії – це міф

9.06.2014
Zoryana Chernenko

Латвія, як і всі пострадянські країни, постійно реформують систему охорони здоровя. Запорукою успіху є якомога раніше впровадження необхідних змін та нових правил відносин при наданні медичної допомоги.

Розмови про те, що в Латвії медицина доступна всім, це блеф і міф. Будь-який житель Латвії може тільки дозволити собі виклик бригади “швидкої”, про це в інтерв’ю газеті Diena заявив екс-міністр охорони здоров’я Іварс Еглітіс. Він також підкреслив, що колись медицина як пріоритет держави була хоча б на папері, але останній уряд вирішив взагалі не включати медицину в пріоритети.

 

“Звичайно, лікування обходиться дорого. Є багато інших статей витрат, наприклад, зараз актуалізувалося питання про потреби оборони, до цього треба ставитися з розумінням. Але не треба мучити суспільство, потрібно сказати так, як є. Нічого нового не придумано”, – заявив Еглітіс, зазначивши, що держава повинна вказати, скільки коштують ті чи інші медичні послуги і скільком пацієнтам держава готова їх оплатити.

Екс-міністр також вважає, що проблема полягає в тому, що всім купити ці послуги неможливо. Наприклад, кожна людина має право на МРТ, проте квоти на цей вид діагностики можуть закінчитися в серпні.

Еглітіс вказав і на те, що в Латвії на сьогоднішній день занадто багато інвалідів, і це може бути наслідком того, що люди вчасно не можуть дізнатися про свій діагноз і своєчасно почати лікування, а це, в свою чергу, впирається в неадекватне фінансування охорони здоров’я. За словами колишнього міністра, латвійська система охорони з

доров’я вже трансформувалася в платну медицину, оскільки за амбулаторне лікування доводиться платити, а приватний сектор, який надає медичні послуги, здебільшого, укладає договори з державою.

Еглітіс вважає, що тих коштів, які на сьогоднішні є в бюджеті охорони здоров’я, вистачить лише на дітей, інвалідів та пенсіонерів. “Всім іншим, хто працює і платить податки, держава повинна відкрито сказати:” Ми не можемо фінансувати ваше здоров’я. Вам потрібно застрахуватися. В принципі, обов’язково “, – резюмував Еглітіс.

http://rus.delfi.lv/news/daily/latvia/eks-ministr-besplatnaya-medicina-v-latvii-eto-mif.d?id=44592814#ixzz34A9TUqqq


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>