Також перегляньте:

ІІ Практична конференція «Приватна медицина: реалії практики» IV Міжнародний медичний форум “Інновації в медицині – здоров’я нації”

Дата проведения: 17 апреля 2013 года  Время проведения: 11.00-17.00 Место проведения: ВЦ «КиевЭкспоПлаза», Павильон № 3, ул....

Українське законодавство

Закони України Закон України "Про заборону репродуктивного клонування людини" Підзаконні акти  Постанова від 27 грудня...

Омбудсмен заставила скасувати наказ МОЗ

Харківська громадська організація незрячих юристів відома своїми справами. Ще одним їх досягненням...

Восени 2014 року сімейні лікарі будуть поза пілотними регіонами

Первинні медико-санітарні центри, де працюють сімейні лікарі, уже восени функціонуватимуть на всій...

Бібліотека

                    У Вас є можливість переглянути список літератури, який пов'язаний із медичним правом...

Законодавчі новації щодо лікарських засобів: продовження

1 березня 2013 року депутати від політичної партії Всеукраїнське Об’єднання "Батьківщина" поданий...

Автономізація закладу через свободу керівника

21.08.2014
Zoryana Chernenko

18 серпня 2014 року відбулося засідання Урядового комітету ГУМАНІТАРНОГО РОЗВИТКУна якому зокрема було розглянуто проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я та Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я”. 

Враховуючи, що робота над цим документом не була заново почата з новим міністром, отже маємо справу з документом створеним в грудні 2013 року та в січні (17 січня) 2014 року , що був виставлений  на громадське обговорення. Оскільки в січні 2014 року громадськості було не до обговорення документів, даний документ по факту не отримав належної уваги громадськості.

Посилання: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20131217_0.html

 

Запропонований проект Постанови КМУ  пропонує затвердити Порядок укладання контракту та власне типову форму контракту. 

Щодо Порядку укладання

– зауваження щодо відсутності посилання з ким і за яких умов укладається

контракт, (якщо сьогодні на практиці проводиться конкурс, то в порядку слід зазначити, що контракт укладається з переможцем конкурсу в разі затвердження органом місцевого самоврядування тощо)

–  Контракт як особлива форма трудового договору передбачає обумовлення не визначених законодавством умов. Однак даний Порядок в переважній частині

лише переказує зміст контракту або чинного законодавства, при цьому не визначаючи додаткових можливостей для працівника та деталізації умов укладення, розірвання. (наприклад який порядок фіксування систематичного невиконання умов контракту)

Щодо Типової форми контракту 

Враховуючи Концепцію МОЗ яку вже 4 місяці всі вдосконалюють – автономізація 

закладу є одним з основним принципів діяльності реформованої системи. При цьому на сьогодні МОЗ подає документ в якому фактично відображає сучасний стан обов’язків керівника згідно законодавства.

Загалом п.3.2. Контракту встановлює вимоги, які керівник не в змозі виконати,  а отже він буде завжди залежати від “доброї волі” керівництва щодо розірвання з ним контракту на підставі не виконання умов контракту чи закриття очей. 

Так, Наказ МОЗ № 33 встановлює типовий штатний розпис, а отже п.3.2.2

Контракту неможливо виконати –  “3.2.2. Забезпечувати раціональний добір та розстановку кадрів закладу, умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників згідно затвердженого Органом управління майном штатного розпису”

Також не передбачено критеріїв чи показників ефективності роботи керівника чи закладу, наприклад щодо пунктів:

3.2.4. Забезпечувати ефективне використання і зберігання закріпленого за закладом майна з метою належного виконання закладом покладених на нього завдань, задоволення соціально-побутових потреб працівників закладу”

3.2.5. Вживати заходів щодо ефективного за призначенням використання, збереження та відновлення закріплених за закладом на праві оперативного управління основних засобів.

 

Також суперечить новим позиціям міністерства обов’язок керівника – “3.2.10. Забезпечувати виконання планових показників діяльності очолюваного закладу.”

Наступні пункти – усувають хоча б незначну автономність  закладу:

3.2.11. Призначати та звільняти своїх заступників і головного бухгалтера закладу за погодженням з Органом управління майном.

 Враховуючи значний перелік обов’язків (без належного фінансування керівник все таки зобов’язаний – 3.2.17. Вживати заходів щодо створення у кожному с3.2.14. Затверджувати за погодженням з Органом управління майном розподіл обов’язків між своїми заступниками.

труктурному підрозділі і на кожному робочому місці умов праці відповідно до вимог нормативних актів, а також забезпечувати додержання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці”.керівник основну частину часу витрачатиме на пояснення причин не виконання своїх обов’язків (3.3. У разі невиконання вищезазначених зобов’язань Керівник подає до Органу управління майном пояснення щодо причин їх невиконання.)

 

Оскільки контракт це особлива форма трудового договору, то повинен містить деталізовані норми, а не повторювати законодавство, наприклад передбачати розмір зарплати, розмір надбавок, розмір матеріальної допомоги, в тому числі на оздоровлення. В п.4.2. слід передбачити зазначення чіткого розміру преміювання та надбавок, оскільки це є однією з особливостей контракту, яка не залежатиме від  бажань Органу управління майном.

“4.2. Преміювання Керівника, установлення йому надбавок і доплат до посадового окладу, надання матеріальної допомоги здійснюється за рішенням Органу управління майном у разі відсутності заборгованості із

виплати заробітної плати працівникам установи, за спожиті комунальні послуги та

платежах до бюджету відповідного рівня, у межах затвердженого фонду оплати праці.”

Ні Порядком укладання контракту, ні формою контракту, ні  додатком до контракту не передбачено зразку Звіту, який зобов’язаний керівник подавати. 

 

Абсурдним є пункт : “7.2. Сторони вживають заходів з дотримання конфіденційності умов цього контракту, за винятком вимог контролюючих органів. Сторони інформують про умови цього контракту своїх радників, довірених осіб, представників.”  Конфіденційними можуть бути лише умови в частині персональної інформації та розміру оплати праці.

 

1. зазначити що, керівник  зобов’язується забезпечити виконання показників ефективності  використання майна, основних засобів згідно  з  додатком  до контракту.В контракті слід

2. передбачити перелік показників у додатку до контракту

3. в додатку визначити форму звіту (3.7.1., 6.2.9.)

4.  передбачити можливість керівника за своєю ініціативою розірвати контракт до закінчення терміну його дії у випадку систематичного невиконання Органом управління майном своїх обов’язків за контрактом чи прийняття ним рішень, що обмежують чи порушують компетенцію та права Керівника, втручання в його оперативно-розпорядницьку діяльність, яке може призвести або вже призвело до погіршення результатів діяльності закладу

5. чітко визначити причини і особливо порядок розірвання гідно них контракту. Оскільки нечіткість підстав ( 6.2.5.1) спричинятиме судові спори та поновлення через суд керівників.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>