Також перегляньте:

МОЗ знову готується до медичного страхування

Про введення обов'язкового державного медичного страхування заговорив виконуючий обов’язки міністра охорони здоров’я...

Міністр МОЗ пояснив чому медичне страхування буксує

На думку міністра охорони здоров'я Мусія О.С.  кулуарна боротьба за керування фондом...

Експертний стіл “Реформа медичної освіти”

Міністерство охорони здоров'я України Асоціація правників України Громадська ініціатива «Право на здоров'я» Асоціація стоматологів України   Експертний...

Уряд сформулював позицію щодо реформування та люстрації в медицині

На думку міністра охорони здоров'я О.мусія, люстрація в галузі охорони здоров'я можлива...

Плани нового уряду в медицині

 Давно очікувана в суспільстві сильна управлінська рука була сьогодні призначена парламентом на...

Основні концептуальні напрями реформування системи охорони здоров’я

На сучасному етапі готовності влади вносити зміни до управління та організації охорони...

Громадськість висловила позицію щодо впровадження обов’язкового соціального медичного страхування

14.05.2014
Zoryana Chernenko

7 травня 2014 року відбувся круглий стіл  «Впровадження обов’язкового соціального медичного страхування та підтримка добровільного медичного страхування» з ініціативи Комісії з питань реформування системи охорони здоров’я Громадської Ради при МОЗ України.

«Міжнародний досвід засвідчує, що запровадження обов’язкового медичного страхування стимулює розвиток охорони здоров’я, адже залучаються додаткові кошти, а також мотивує пацієнтів уважніше ставитися до свого самопочуття та стилю життя», – зазначила Наталія Лісневська, заступник Міністра охорони здоров’я.

Учасники заходу в цілому підтримали вибір  національної моделі страхування для впровадження в Україні як найбільш відповідної, яка враховує економічний та організаційно-управлінську модель в країні. Учасниками заходу було висловлено основні позиції щодо необхідних змін в системі охорони здоров’я України. Першочергово Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України повинні визнати охорону здоров’я пріоритетною сферою в діяльності держави.
Міністерство охорони здоров’я України та Верховна Рада України повинні звернути увагу на необхідність перегляду підготованого законопроекту з позиції не стільки збирання коштів для Фонду, як з позиції визначення  способів використання цих фінансових ресурсів сферою в державі, яка є запорукою для належного функціонування більшості галузей держави.

Задля створенні належного підґрунтя для впровадження медичного страхування Кабінету Міністрів України необхідно невідкладно прийняти Постанову щодо визначення обсягу гарантованої медичної допомоги, що окреслить масштаб впровадження страхової медицини. Уряд повинен взяти відповідальність за впровадження медичного страхування та проведення реформ в охороні здоров’я. А також Міністерство охорони здоров’я України повинно затвердити стандарти та протоколи з усіх видів медичної допомоги, а також затвердити методику обрахунку вартості медичних послуг.

Громадськість та учасники заходу підтримують Міністерство охорони здоров’я України щодо необхідності проведення всестороннього аналізу реформи системи охорони здоров’я в пілотних регіонах, що проводиться з 2011 року.

Присутні на заході закликати громадськість активно взяти участь в опрацюванні законопроекту «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування», залучити всі зацікавлені сторони, експертів до надання пропозицій та доручили Комісії з питань реформування охорони здоров’я Громадської Ради МОЗ звести всі пропозиції, які надійдуть від громадськості.


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>